propolski.pl: Merkel załamana sytuacją w Niemczech

Niemcy uznały Polskę za kraj wysokiego ryzyka

Niemieckie służby sanitarne podsumowały Polskę jako kraj wysokiego ryzyka, jeśli chodzi o rozprzestrzenianie się COVID-19.

RKI przekazało, że lada moment zacznie obowiązywać rozporządzenie, zgodnie z którym Niemcy ograniczą przekraczanie granicy. W praktyce będzie to oznaczało, że osoby, które przebywały w Polsce, a następnie udały się do Niemiec, będą musiały okazać negatywny test na koronawirusa zarówno PCR, jak i antygenowy.

Zobacz również: Ruszył wielki „Marsz o wolność”. Relacja na żywo z Warszawy [WIDEO]

Niemcy za kraje wysokiego ryzyka uznały również Cypr i Bułgarię.

W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie dotyczące konkretnych obostrzeń, nakazów i zakazów w związku z epidemią koronawirusa. Wymienione obostrzenia będą obowiązywać od soboty 20 marca do 9 kwietnia. Rozporządzenie mówi również, że w Polsce będą obowiązywały takie same obostrzenia, które do tej pory ograniczone były do czterech województw. Teraz będą one rozszerzone na cały kraj.

Zobacz również: Bydgoszcz: Andrzej Duda wygwizdany podczas uroczystości: „Będziesz siedział” [WIDEO]

W rozporządzeniu wyjaśniono skąd tak radykalne decyzje, motywując je średnią dzienną liczbą zakażeń na 100 000 mieszkańców.

Jak przekazało Ministerstwo Zdrowia, potwierdzono 25 998 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 116 osób, a z powodu chorób współistniejących 303 osoby.

Jeżeli chodzi o łączną liczbę zakażonych koronawirusem, jest to nawet 2 010 244.

źródło: dorzeczy.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these