Jak donosi agencja Reutera lider Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji Władimir Żyrinowski nie żyje. Mężczyzna zmarł w wieku 75 lat.

Polityk był deputowanym do rosyjskiej Dumy Państwowej oraz jej wiceprzewodniczącym. Pełnił również obowiązki lidera LDPR – jest to prawicowa, nacjonalistyczna oraz populistyczna partia, założona przez Żyrinowskiego w 1989 r.

Żyrinowski słynął z antyzachodnich i kontrowersyjnych wystąpień. Był popularny medialnie głównie za sprawą wielu gróźb użycia broni jądrowej przeciwko różnym krajom.

W swoich wystąpieniach wspominał również o odzyskaniu Alaski i rozszerzaniu granic Rosji do miejsca, w którym rosyjscy żołnierze mogliby „umyć buty w ciepłych wodach Oceanu Indyjskiego”.

Władimir Żyrinowski trafił do szpitala na początku 2022 r. z racji zakażenia koronawirusem.

O jego śmierci poinformował Wiaczesław Wołodin – przewodniczący Dumy Państwowej.

– Bystry, utalentowany polityk. Człowiek, który dogłębnie rozumiał, jak działa świat i wiele przewidział. Lider frakcji LDPR w Dumie Państwowej. Zawsze był w centrum wydarzeń. Skala znaczenia jego osoby jest tak wielka, że trudno wyobrazić sobie bez niego historię rozwoju systemu politycznego współczesnej Rosji – powiedział przewodniczący Dumy.

Zobacz również: Potężna eksplozja w okolicy Lwowa. To zaledwie ok. 45 km od granicy z Polską

Przeczytaj również:  Rosja pozbywa się ambasadora Łotwy. Ma dwa tygodnie na opuszczenie kraju

Zobacz również: Spięcie Grzegorza Brauna z Elżbietą Witek. Poszło o flagę Ukrainy na gmachu Sejmu [WIDEO]

Źródło: Twitter/Telegram

(Visited 139 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj