W niewyjaśnionych okolicznościach zmarł Walter Beneteau, który był siedmiokrotnym uczestnikiem wyścigu Tour de France. Mężczyzna miał zaledwie 50 lat. O jego śmierci poinformował francuski dziennik „L’Equipe”. Ciało kolarza znaleziono w hotelu na wyspie Bali.

Okoliczności śmierci zawodnika są do tej pory badane przez służby. Na ten moment wiadomo jedynie, że ciało mężczyzny odnaleziono 11 grudnia. Nie jest pewne, czy do zgonu przyczyniły się osoby trzecie.

– Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci naszego przyjaciela i byłego mistrza Waltera Beneteau w wieku 50 lat. Przekazujemy szczere kondolencje dla jego rodziny i bliskich – poinformował na Twitterze Francuski Związek Kolarzy Zawodowych (UNCP).

Walter Beneteau szczyt formy osiągnął w 2001 roku. Zajął wtedy 42. miejsce, uczestnicząc w Giro d’Italia i Vuelta a Espana. Jego kariera ucichła w 2006 roku, jednak wciąż kochał kolarstwo i był blisko niego sercem.

Sportowca pożegnał również Francuski Związek Zawodowych Kolarzy, który opublikował post na Twitterze.

– Z wielkim smutkiem dowiadujemy się o śmierci naszego przyjaciela i byłego mistrza Waltera Beneteau w wieku 50 lat. Szczere kondolencje dla jego rodziny i bliskich – napisano.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Najnowszy sondaż poparcia. Niewielka różnica między PiS a PO

źródło: sportowefakty.wp.pl

(Visited 280 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj