propolski.pl: Napar z lipy cenny dla zdrowia

Napar z lipy bardzo cenny dla zdrowia. Jak go przygotować?

Nie każdy zdaje sobie sprawę, jak cenne właściwości dla zdrowia posiada lipa. Możesz z nich skorzystać już teraz, szczególnie że drzewo to występuje w większości polskich lasów liściastych, parkach i ogrodach.

W Polsce występują dwa gatunki lipy — szerokolistna oraz drobnolistna. Jest to długowieczna roślina, która może wspomóc nasze zdrowie.

Zielarze polecają zbierać kwiaty lipy, które są doskonałym surowcem na prozdrowotny napar. W kwiatach lipy znajdziemy dużo witaminy C, E, PP, garbników, soli mineralnych, flawonoidów, kwasów organicznych i olejków eterycznych.

Preparaty, które zawierają wyciąg z lipy, doskonale oczyszczają organizm z toksyn, a także wykazują właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne.

Jak przygotować napar z kwiatów lipy?

Herbata z kwiatów lipy polecana jest dla osób, które przeżywają dużo stresu, ponieważ działa wyciszająco na układ nerwowy. Napar pomoże również tym, którzy zmagają się z bezsennością.

Lipowa herbata zmniejsza ryzyko rozwoju chorób nowotworowych i chroni nasz organizm przed wpływem wolnych rodników. W dodatku wspomaga trawienie.

Napar z kwiatów lipy przygotowuje się bardzo prosto. Należy dwie łyżki kwiatów lipy zalać dwiema szklankami gorącej wody i poczekać 15 minut. Następnie odcedzić napar i pić po 200 ml 1-3 razy dziennie. Dla smaku do herbatki można dodać trochę soku z malin lub miodu.

źródło: wikipedia, o2.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these