Podczas ostatniego przemówienia KE Ursula von der Leyen wskazała Polskę jako państwo, które najlepiej radzi sobie z procesem szczepień obywateli w całej UE. Podczas spotkania głos zabrała europosłanka PiS Beata Szydło, która powiedziała:

— 8 lutego miała dotrzeć do Polski kolejna partia jednej ze szczepionek. Dotrze 11 lutego i nie w 100 procentach, ale w 80 procentach — mówiła była premier RP, Beata Szydło.

Zobacz również: Liderka Strajku Kobiet po wizycie w prokuraturze. Lempart usłyszała zarzuty

— Czy KE poradziła sobie z tym procesem? Czy nie zawiodła? Podała pani między innymi Polskę jako przykład sukcesu. Zgadzam się, że polski rząd świetnie sobie radzi ze szczepieniami. I mógłby wyszczepić znacznie więcej Polaków, ale nie ma odpowiedniej ilości szczepionek — zwróciła się do szefowej Komisji Beata Szydło.

Ponadto dodała, że na ten moment jest to najważniejsze zadanie, by dopilnować równej ilości szczepionek dla każdego państwa.

Zobacz również: Sondaż: Polacy odpowiedzieli, czy chcą powrotu Donalda Tuska

— Dzisiaj to jest najważniejsze zadanie KE, by skutecznie wyegzekwować podpisane umowy, i by każde państwo otrzymało taką ilość szczepionek, na jaką się umawiano. Czy Unia Europejska poza wznoszeniem oburzenia, deklaracjami i rezolucjami, ma skuteczne narzędzia? — pytała Szydło.

Źródło: tysol.pl

(Visited 724 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

  1. Parafrazując : Wymordowalibyśmy większą część narodu tylko nie chcą nam dać właściwej ilości specyfiku. Prosze państwa do szczepień ( proszę państwa do gazu )

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj