W ostatnich dniach w PE miała miejsce debata dotycząca aborcji. Dla wielu polityków była to okazja, by skrytykować partię rządzącą i uderzyć w Polskę.

Głos zabrał również Robert Biedroń, odpowiadający za prace nad projektem rezolucji dot. aborcji, który podziękował europosłom PO — PSL za poparcie dla niej.

— To ważny moment dla milionów Polek — zaczął Biedroń podczas swojego wystąpienia.

— Rezolucja wzywa inne kraje członkowskie do współpracy, jeśli chodzi o pomoc — konkretną, realną — Polkom, gdy będą potrzebowały skorzystać z prawa do przerywania ciąży. Piekło kobiet, które trwa w Polsce, jest przyjmowane tutaj z wielkim zdziwieniem, z wielkim oburzeniem. Widać to po reakcji parlamentarzystów, widać to po tym, że większość grup podpisała się pod tą rezolucją — dodał lider Wiosny.

Zobacz również: Strajk Kobiet w Warszawie: „Walczymy z systemem, który odmawia nam podstawowych praw” [WIDEO]

Polityk zauważył, że rezolucja jest historyczna, ponieważ podpisały się pod nią także grupy, które do tej pory postrzegano jako „konserwatywne”.

— Chciałbym podziękować EPL, europosłom z PO i PSL, że są z nami po tej demokratycznej stronie, po stronie kobiet. To ważny moment dla milionów Polek. Nie będziecie same w walce o swoje prawa. Jestem z tego bardzo dumny. Nie mogę się doczekać debaty i jutrzejszego głosowania — zaznaczył.

Przeczytaj również:  Ekspert od energetyki ostrzega Polaków: "Zimą będziemy cierpieć"

Robert Biedroń podczas debaty miał na sobie koszulkę „Strajk Kobiet”, w której występowali inni politycy popierający demonstracje.

źródło: niezalezna.pl

(Visited 927 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj