Dmitrij Miedwiediew ponownie szokuje. Polityk nawiązał do listy „wrogów Ukrainy”, którą opublikował serwis Peacemaker. Na liście tej znaleźli się prezydent Chorwacji i premier Węgier.

Węgry sprzeciwiają się nałożeniu na rosyjską ropę embarga. Rząd Viktora Orbana od samego początku wojny na Ukrainy jest zdania, że nie chce, aby płacili za nią Węgrzy.

Victor Orban wiele razy zaznaczał, że nie opowiada się za sankcjami nakładanymi na Rosję i podawał w wątpliwość prawdziwość masakry, która miała miejsce w Buczy.

Całą sprawę na Telegramie skomentował Dmitrij Miedwiediew, który stwierdził, że „Ukraina coraz bardziej bezceremonialnie zasiada w ciele europejskich sponsorów”, a tymczasem „Amerykanie wciąż się boją”.

– Teraz europejscy przywódcy zaczęli być umieszczani na listach portalu Peacemaker. Znalazł się na niej prezydent Chorwacji Zoran Milanovic i premier Węgier Viktor Orban. W tym tempie już wkrótce w europejskich stolicach ukraińscy naziści osobiście dokonają masakry niepożądanych przywódców i oddzielą jagnięta od kóz – przyznał Miedwiediew.

Ponadto zaapelował do europejskich przywódców, chociażby Niemiec, Włoch i Francji:

– Strzeżcie się. Wy też jesteście podejrzani – dodał rosyjski polityk.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Świnoujście: Na polskim wybrzeżu pojawiła się ogromna polska flaga [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wałęsa opublikował prześmiewcze wideo o Jarosławie Kaczyńskim. Internauci reagują

źródło: wp.pl

(Visited 505 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj