Agencja Bloomberg wyliczyła, że w listopadzie 2021 roku, majątek Elona Muska, wynosił 340 miliardów dolarów. Teraz skurczył się o ponad 200 mld dolarów. Co jest przyczyną tego stanu rzeczy?

Chodzi o spadek kapitalizacji Tesli, której aktywa są podstawą sukcesu biznesmena. Wartość Tesli spadła w 2022 roku z 1,2 biliona dolarów do zaledwie 290 miliardów dolarów.

Do tak drastycznych problemów finansowych przyczyniła się również ostatnia decyzja Muska – zakup Twittera. Inwestorzy zaczęli obawiać się, że biznesmen będzie mniej dbał o produkcję samochodów elektrycznych w obliczu większej konkurencji.

Musk już nie jest najbogatszy

Aktualnie Musk jest drugim najbogatszym człowiekiem na świecie. Na czele rankingu stoi prezes Louis Vuitton Bernard Arnault. Jego majątek szacuje się na 162 miliardy dolarów.

Elon Musk wraz z początkiem października przedstawił swój „plan pokojowy” dla Ukrainy. Chodzi o przeprowadzenie nowego referendum na wschodzie Ukrainy, pod kontrolą ONZ.

Ukraińscy urzędnicy są przekonani, że plan przedstawiony przez miliardera to wynik rozmów z Władimirem Putinem.

Musk w jednym ze swoich wpisów przekonywał, że Krym jest dla Rosjan niezwykle ważny. Jako argument podawał, że półwysep ma także „krytyczne znaczenie dla bezpieczeństwa narodowego Rosji”. Na tym obszarze znajduje się bowiem baza marynarki wojennej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Oni wystąpią na Sylwestrze Marzeń TVP 2022. Oto lista gwiazd

źródło: Meduza / The economist

(Visited 103 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj