propolski.pl: Antoni Macierewicz o konwencji PO

Macierewicz odznaczony orderem „to naplucie w twarz rodzinom ofiar”? Posłowie krytycznie o polityku PiS

Order Orła Białego dla Macierewicza to naplucie w twarz rodzinom ofiar katastrofy smoleńskiej, bo jest on odpowiedzialny na fałszowanie raportu w sprawie katastrofy – ocenia wiceszef Platformy Obywatelskiej Cezary Tomczyk.

„Dziś (23.09), w dniu 46. rocznicy powstania Komitetu Obrony Robotników, podczas uroczystości w Belwederze, Prezydent Andrzej Duda wręczy najwyższe odznaczenia państwowe, Ordery Orła Białego, założycielom i działaczom KOR.” – czytamy na profilu Kancelarii Prezydenta.

Dalsza część artykułu znajduje się pod wpisem

Zaznaczmy, że wśród odznaczonych założycieli Komitetu Obrony Robotników, oprócz Piotra Naimskiego i Mirosława Chojeckiego znalazł się Antoni Macierewicz, kontrowersyjny polityk PiS, szef tzw. podkomisji smoleńskiej.

„Panie prezydencie, czy prawdą jest, że dzisiaj w tajemnicy przed społeczeństwem, wręcza Pan Antoniemu Macierewiczowi Order Orła Białego? Czy to za kłamstwa smoleńskie czy może za zdewastowanie armii” – dopytywał poseł Paweł Olszewski.

Dalsza część artykułu znajduje się pod wpisem

Poseł: on dzieli Polaków

Trudno znaleźć w Polsce osobę, która tak bardzo dzieli Polaków jak Antoni Macierewicz, a przecież zadaniem prezydenta jest łączyć wspólnotę narodową, a nie dzielić czy służyć jednej partii. Po ujawnieniu dowodów na oszustwo w kwestii smoleńskiej, na to, że cała opowieść była oszustwem, że ukrywano dowody, które świadczyły o innej przyczynie tego co się stało, to jest kompromitujące dla całego tego obozu władzy – wskazuje rzecznik PO Jan Grabiec.

Podkreślmy, że omawiany polityk partii Jarosława Kaczyńskiego w ostatnich dniach zmaga się z poważnym kryzysem wizerunkowym, którego przyczyną są ujawnione przez dziennikarzy TVN informacje dot. prac podkomisji smoleńskiej. Reporterzy stacji poinformowali Polaków, że szef podkomisji zataił przed nimi dane kluczowe dla podsumowania raportu o katastrofie smoleńskiej. Polityk miał nie opublikować wyników symulacji amerykańskiego instytutu NIAR, które według TVN obalały teorie Macierewicza, jakoby w Smoleńsku doszło do zamachu.

CZYTAJ TEŻ: Najnowszy sondaż: Zwycięstwo zjednoczonej opozycji, olbrzymie poparcie dla Konfederacji

CZYTAJ TEŻ: Piotr Duda: Jeżeli rząd nie potraktuje poważnie naszych postulatów, Solidarność wyjdzie na ulice

Opozycja domaga się postawienia kontrowersyjnego polityka przed sądem i wymierzenia mu sprawiedliwości. Sam Macierewicz na tak poważne zarzuty odpowiada, oskarżając swoich przeciwników o „współpracę z Putinem i rosyjskimi służbami specjalnymi” – jak twierdził podczas parlamentarnej debaty dot. jego podkomisji.

Źródła: niezależna.pl / wp.pl / Kancelaria Prezydenta RP

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these