Lider frakcji melnykowskiej OUN Bohdan Czerwak w zdecydowanych słowach zwrócił się do Polaków i zagroził użyciem siły. Podkreślił, że nic ani nikt nie zmieni nastawienia Ukraińców do OUN-UPA, Bandery czy Szuchewycza, a o tym zdążyli się już przekonać „Moskale”.

— Polacy też chcą się przekonać? — zapytał Czerwak. Lider OUN opublikował post na Facebooku, odnosząc się do wypowiedzi szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego o tym, że gloryfikowanie Stepana Bandery i zbrodniarzy z OUN-UPA utrudni Ukrainie integrację z Unią Europejską.

— Jego [Jarosława Kaczyńskiego] stanowisko odnośnie OUN i UPA niczym nie różni się od stanowiska Kremla — napisał Czerwak.

— Kreml naszą odpowiedź dostaje w Donbasie. Konkretnie – pod Awdijiwką. Kaczyński jest albo ślepy, albo głupi, skoro tego nie widzi. Myśli, że istnieje jakaś siła, która może zmienić nastawienie Ukraińców do OUN, UPA, Konowalca, Melnyka, Bandery, Olżycza, Szuchewycza. Taka siłą nie istnieje. O czym przekonali się moskale. Polacy też chcą się przekonać? — kontynuował.

Zobacz również: Zbigniew Ziobro skierował wniosek o odebranie immunitetu posłance Scheuring-Wielgus

Przed kilkoma dniami Czerwak skomentował wypowiedzi Kaczyńskiego, jak również prezydenta Dudy. Politycy zabrali głos na temat polityki historycznej Ukrainy i nastawienia jej władz do OUN-UPA. Słowa polskiego prezydenta bardzo nie spodobały się liderowi frakcji melnykowskiej, które określił je jako „niedopuszczalne”.

— Nie można pozwolić, żeby rozmawiano z nami w takim tonie — oburzał się lider OUN. — Donbas wszystko rozstawił na swoich miejscach. Swojej „Awdijiwki” Polacy nigdy by nie wytrzymali. Putin jest dla nich za zbyt twardy. I nie tylko dla Polaków — dodał.

źródło: kresy.pl

(Visited 2 628 times, 4 visits today)

2 KOMENTARZE

  1. Ten Pan chyba wyskoczył z kapelusza, Rosja zjadła by Ukrainę na śniadanie tylko po co?! Tam sytuacja ma właśnie tak wyglądać, żeby UE nie przyszło do głowy ich przyjmowac i tyle w temacie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj