Krzysztof Bosak skomentował najnowszy pomysł europosłanki Anny Zalewskiej, który wywołał spore poruszenie w mediach społecznościowych.

– To żądanie radykałki z PiSu, jeśli zostanie spełnione, będzie sygnałem dla biznesu, że w Polsce nie ma stabilnych reguł gry – powiedział poseł Konfederacji.

– W Wałbrzychu w WSSE produkuje firma Cersanit, korzystając z ulg i przywilejów, jednocześnie nie wycofując się z Rosji. Poprosiłam Prezesa WSSE o wypowiedzenie umowy. Polskie firmy powinny dawać przykład. Nie może być zgody na handel z Putinem nad głowami zabijanych Ukraińców – napisała na Twitterze europosłanka Prawa i Sprawiedliwości.

Cersanit jest polską firmą, która działa na międzynarodowym rynku płytek ceramicznych oraz kompleksowego wyposażenia łazienek. Firma zatrudnia mnóstwo osób i płaci podatki w Polsce.

Jeden z liderów Konfederacji Krzysztof Bosak nie mógł pozostać obojętny w obliczu wypowiedzi Zalewskiej.

– Politycy PiS oficjalnie przeciwko legalnie działającemu polskiemu biznesowi. Rozumiem, że można mieć opinię, że każda firma powinna się wycofać z Rosji, ale pomiędzy posiadaniem opinii, a jej wymuszaniem jest wielka różnica. Ta sytuacja to zwyczajne bezprawie w masce moralistyki – napisał poseł.

– To żądanie radykałki z PiSu, jeśli zostanie spełnione, będzie sygnałem dla biznesu, że w Polsce nie ma stabilnych reguł gry, że współpraca z jakimikolwiek instytucjami (nawet specjalnymi strefami ekonomicznymi!) rodzi ryzyko polityczne. To sygnał, że przesuwamy się na wschód – zaznaczył wiceprezes Ruchu Narodowego.

Przeczytaj również:  Nie żyje znany dziennikarz. Odszedł nagle w wieku 44 lat

Zobacz również: Zełenski zdegradował dwóch generałów: „Nie mam czasu zajmować się wszystkimi zdrajcami”

Zobacz również: Adam Niedzielski został „Wizjonerem Zdrowia 2022”. Internauci nie wytrzymali

Źródło: Twitter.com

(Visited 291 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj