Prezes Janusz Korwin-Mikke nawiązał do tematu konsekwencji wojny na Ukrainie dla Konfederacji. Wspomniał również o zarzutach, jakie miał mu przedstawiać poseł Krzysztof Bosak.

– Porozmawiajmy o tym odium, czyli o konsekwencji wojny dla Konfederacji i dla całego środowiska, bo został pan tutaj czarnym charakterem nr 1 w retoryce wielu komentatorów. A nawet doszło do perturbacji wewnątrz Konfederacji z tego powodu, bo jak rozumiem, tak przynajmniej wieść niesie powierzchowna, że ten rozłam z partii KORWiN nastąpił po pana słynnym tweecie o wiadomej wyspie – podkreślił prowadzący rozmowę Tomasz Sommer.

– Nie, nie, nie, to zupełnie nie to. W Konfederacji to przyczyny były inne, ale niestety nie mogę o nich mówić, bo rozmowy jeszcze trwają, więc to są skomplikowane sprawy. Natomiast tutaj mamy kłopoty. Nawet kolega Bosak, który zawsze zachowywał się racjonalnie, nagle od tygodnia zaczyna mieć do mnie pretensje o wszystko – odpowiedział Korwin-Mikke.

– Rekord pobił, bo mówi: prezesie, skąd pan wydobył? Ruskie panu podpowiadają te wszystkie tweety? – relacjonował legendarny wolnościowiec.

– No i przecież, że skąd pan zdobył te różne informacje? – przypominał kolejno pytania Bosaka. – Mówię, surfuję po sieci i tam sobie wpisuję do Google’a to i owo i mi wyskakuje. Umiem wpisać również cyrylicą – tłumaczył Korwin-Mikke, zdradzając, co najbardziej wzburzyło jego kolegę.

Przeczytaj również:  Transpłciowa łyżwiarka wyłożyła się na lodzie. Nie wykonała żadnej figury [WIDEO]

– Nie mógł tego zrozumieć. Ale najbardziej go wściekło, że napisałem taki tweet, który zresztą potem Rosjanie cytowali, o błędnym kole: że pokazuje się tam jakichś pomordowanych ludzi i twierdzi, że to jest dowód na to, że Rosjanie są zbrodniarzami. A skąd wiadomo, że zrobili to Rosjanie? – Jak to? Przecież wiadomo, że zrobili to Rosjanie, bo Rosjanie są zbrodniarzami. Więc to jest klasyczne błędne koło, ale nie o to chodzi – wyjaśniał lider Konfederacji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Lekarze ostrzegają przed majówką: Zachowajmy rozsądek. Będąc w tłumie, załóżmy maseczkę

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Paulina Młynarska uderza w Owsiaka: Jesteś dziadersem

źródło: YouTube.com

(Visited 184 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj