Były prezydent Federacji Rosyjskiej Dmitrij Miedwiediew opublikował kolejny kontrowersyjny wpis na Twitterze. Tym razem nawiązał do reparacji wojennych, które Polska usiłuje wyegzekwować od Niemiec.

– Na polskich degeneratów z MSZ, domagających się od Rosji odszkodowania za „straty wojenne”, można reagować w sposób dwojaki – napisał Dmitrij Miedwiediew.

– Albo wystawić im rachunek «za wszystko», co ZSRR przekazał Polsce w okresie socjalizmu. A to setki miliardów dolarów. Albo powiedzieć, że mogą podetrzeć się swoimi piep…..mi obliczeniami. Wiadomo, że z powodu sankcji papier toaletowy w UE znacznie podrożał – dodał Rosjanin.

Przypomnijmy, że rzecznik prasowy MSZ Łukasz Jasina opublikował komunikat dotyczący noty skierowanej 3 października do MSZ Republiki Federalnej Niemiec w kwestii odszkodowań za straty wyrządzone naszemu krajowi przez Niemcy w okresie II wojny światowej.

Polska domaga się od Niemiec zadośćuczynienia za poniesione straty materialne i niematerialne w wysokości 6 bilionów 220 miliardów 609 milionów złotych. Ponadto oczekuje na rekompensatę dla wszystkich ofiar niemieckiej okupacji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kidawa Błońska: „Gdybym została prezydentem, w Polsce byłoby lepiej” [WIDEO]

źródło: Twitter

(Visited 303 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj