Przedstawiciele Konfederacji przemawiali w czasie konferencji prasowej i zaapelowali o wycofanie przepisów podatkowych wprowadzonych w ramach Polskiego Ładu.

Poseł Jakub Kulesza podkreślił, że nasz kraj znajdował się na przedostatnim miejscu na tle innych krajów OECD pod względem przejrzystości oraz poziomu skomplikowania systemu podatkowego. Parlamentarzysta ocenił, że Polski Ład jeszcze bardziej komplikuje to, co już na ten moment jest trudne.

– Oto mamy rewolucyjny, jedyny na całym świecie podwójny system podatkowy. Czegoś takiego nikt jeszcze nie widział – mówił Jakub Kulesza. Przypomniał, że jego ugrupowanie od samego początku krytykowało pomysły Polskiego Ładu i składało poprawkę do ustawy, która mogłaby powstrzymać narastające problemy.

– Obecnie system podatkowy wygląda jak stajnia Augiasza. Żadne łaty nie pomogą. Trzeba ten system wymyć, wyrównać do zera i wprowadzić prosty, uczciwy i sprawiedliwy system podatkowy, który zrozumieją nie tylko księgowi, ale także zwykli obywatele – kontynuował Jakub Kulesza.

W tym miejscu głos zabrał Robert Winnicki, który również nie krył rozczarowania inicjatywą PiS-u.

– Problem z wdrażaniem tej karykatury reformy mają nie tylko firmy i przedsiębiorstwa, nie tylko księgowi w całej Polsce. Z tym problemem nie radzą sobie urzędy skarbowe i ZUS. Nie wiedzą jak interpretować ten chaos prawny, który PiS zafundował. Na skomplikowany system podatkowy nałożono wielką, nieprzystającą łatę. A kiedy okazało się, że ta łata wchodzi w sposób katastrofalny i bardzo kosztowny politycznie dla PiS-u od początku tego roku, o czym ostrzegaliśmy my i wiele środowisk eksperckich, to zaczęli w panice nakładać kolejne dziesiątki łat, rozporządzeń, na ten system podatkowy. Efektem tego jest podatkowy potwór Frankensteina, który rodzi się na naszych oczach – tłumaczył poseł Konfederacji.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

Robert Winnicki określił Polski Ład „totalną kompromitacją”.

– Ta kompromitacja powinna skończyć się dymisjami. I to nie ministra finansów, bo on jest marionetką. On nawet nie potrafi mówić po polsku. To jest kompromitacja na skalę dymisji premiera i na skalę dymisji rządu – skwitował.

Zobacz również: Uradowana Klaudia Jachira w końcu dotarła do biura poselskiego w Białowieży

Zobacz również: Gen. Skrzypczak o sytuacji na Ukrainie: „Wojska niech szykują się do wojny w obronie Polski”

źródło: YouTube.com

(Visited 81 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj