Joe Biden kandydat na prezydenta USA udzielił wywiadu dla „New York Timesa” w którym wypowiedział się w upokarzający sposób o Polakach. Polityk został zapytany między innymi o przyczyny porażki Hilary Clinton, która mierzyła się z Donaldem Trumpem.

Kandydat Demokratów miał na to gotową odpowiedź.

— Przestaliśmy pojawiać się w klubie polsko-amerykańskim. Przestaliśmy się pojawiać i wszyscy poszliśmy do was, naprawdę mądrych ludzi. Mieliśmy nowy rodzaj koalicji, którą tworzyliśmy. Kobiety z wyższym wykształceniem, studenci i tak dalej — wyjaśnił Biden.

Tom Zoldak autor tekstów w Intellectual Takeout skomentował słowa kandydata na prezydenta USA i uznał je za oburzające:

— Dwa wnioski wydają się nieuniknione: Pierwszy — Biden uważa, że Partia Demokratyczna odeszła od Polaków i drugi, że Biden nie zalicza polskich Amerykanów do naprawdę inteligentnych ludzi — podkreślił Zoldak.

Zobacz również: Red Lipstick Monster ma koronawirusa: „System jest niewydolny!”

Wypowiedź Joe Bidena skomentował również William Ciosek, współprzewodniczący Polish-Americans for Trump. W rozmowie z PAP powiedział, że Biden wyraził pogardę wobec Polaków i pracujących Amerykanów.

— Ja i Polish-Americans for Trump wzywamy Joe Bidena, aby publicznie przeprosił za jego oburzające zniesławienie Polaków i innych Amerykanów — ocenił Ciosek.

Źródło: New York Times, PAP

(Visited 3 964 times, 2 visits today)
Przeczytaj również:  Polacy go kochają. Andrzej Duda z coraz większym poparciem w najnowszym sondażu