Premier Luksemburga Xavier Bettel zaszczepił się preparatem AstraZeneca 6 maja, lecz nie uchroniło go to przed zakażeniem koronawirusem. Podczas minionego unijnego szczytu Bettel wtórował premierowi Holandii i zapowiadał „walkę” polegającą na nietolerancji wobec nietolerancji Węgier na środowiska LGBT.

Obiecujący walkę przejawom nietolerancji, homoseksualny premier Luksemburga skarży się na gorączkę oraz bóle głowy. W komunikatach prasowych podano, że „będzie nadal wykonywać swoje zadania i funkcje” za pośrednictwem odpowiednich narzędzi do pracy zdalnej.

Bettel został umieszczony na 10 dni izolacji zaraz po tym, gdy 27 czerwca jego test na COVID-19 okazał się pozytywny. 48-letni polityk brał udział w czwartkowym i piątkowym szczycie państw europejskich w Brukseli.

Polityk przyłączył się przed kilkoma dniami do ostrych wypowiedzi premiera Holandii Marka Rutte, zapowiadając walkę z nietolerancją. Szef tamtejszego rządu ocenił, że Węgry po wprowadzeniu przepisów prawa dotyczących zakazu nauczania ideologii LGBT w szkołach „nie mają czego więcej szukać w Unii Europejskiej”.

Bettel jako zdeklarowany homoseksualista oświadczył, że „będzie nietolerancyjny wobec nietolerancji i to będzie jego walka teraz”.

Luksemburg to państwo liczące ponad 600 tysięcy mieszkańców. Od początku pandemii odnotowano tam 70 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem oraz 818 zgonów.

Przeczytaj również: Ostra jatka w Polsacie. Śmiszek chce, by Polacy ulegli Izraelowi. Mentzen nie wytrzymał: „Izrael chce położyć łapska na polskich…

Przeczytaj również: Istne Mortal Kombat w Mielcu. Regularna, szokująca bitwa Polaków z Cyganami

źródło: Nczas

(Visited 2 969 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj