Gest polskich piłkarzy nie umknął uwadze zagranicznych dziennikarzy. Hiszpańskie media chwalą naszych zawodników za to, że ci nie klęknęli podczas meczu z Anglią.

Polska reprezentacja przegrała eliminacyjne starcie z Anglikami. Kibiców oraz osoby postronne interesował jednak nie tylko wynik, ale również gest, jaki wykonali nasi piłkarze na początku spotkania.

Od roku na znak poparcia dla ruchu Black Lives Matter angielscy piłkarze klękają na murawie, aby w ten sposób wyrazić swoją solidarność dla walki z rasizmem. Dla wielu osób, w tym części zawodników, jest to jednak pusty gest.

Zobacz także: Klaudia Jachira lubi robić TO w łóżku! Posłanka otwarcie się przyznała

— To historyczny obraz. Bitwa kulturowa. Wojna cywilizacji. Anglia multikulti. Polska narodowa. Anglia na kolanach. Polska wyprostowana — zachwycał się na Twitterze e urodeputowany Hermann Tertsch.

Zobacz także: Tusk zabrał w końcu głos w sprawie ujawnionych nagrań. Bezczelnością przebił samego siebie

Polska klęka tylko przed Bogiem. Polacy stosują się do tej świętej reguły dzisiaj, tak samo jak 1000 lat temu, 500, 200, 100 i 40. I ani UE, ani poprawność polityczna tego nie zmienią. Przeraża mnie myśl, co zrobiłaby hiszpańska reprezentacja w tej sytuacji — napisał polityk w innym tweecie.

Źródło: Twitter

(Visited 9 502 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Lempart i Suchanow otrzymały nagrodę Europejki Roku. "Za walkę ze wschodnimi dyktaturami"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here