Coraz więcej znanych polityków, szczególnie tych urzędujących w Brukseli, atakuje polski rząd. Były lider frakcji Porozumienia Liberałów i Demokratów w europarlamencie Guy Verhofstadt apelował do Komisji Europejskiej, by podjąć natychmiastowe działania wobec Polski.

Polityk postanowił podjąć walkę z akcją „strefa wolna od LGBT”. W tym celu Verhofstadt zamieścił na Twitterze zdjęcia, na których widniały tabliczki „strefa wolna od LGBT”. Napisy te można było spotkać przed wjazdem do kilku polskich miejscowości. Problem polega na tym, że to happening autorstwa lewicowych aktywistów, mający zwrócić uwagę opinii publicznej na problematykę LGBT. Polskie władze samorządowe samodzielnie nie umieszczały takich znaków.

— To wywołuje u mnie mdłości. Wzywam Komisję Europejską do podjęcia natychmiastowych działań przeciwko tym obrzydliwym praktykom oraz przeciwko polskim władzom, które wystawiły te znaki przeciw LGBTI + — emocjonował się Belg.

To już nie pierwszy raz, gdy polityk atakuje polski rząd. W 2017 roku nazwał uczestników Marszu Niepodległości „faszystami, neonazistami oraz białymi suprematystami”. 

źródło: wsensie.pl

(Visited 1 185 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Najwyższa emerytura w Polsce to kupa kasy. Będziesz zdziwiony

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj