Greta Thunberg

Greta Thunberg przepłynęła pół świata w złym kierunku. Teraz woła o pomoc

Nastoletnia aktywistka ze Szwecji Greta Thunberg zamieściła ironiczny wpis na Twitterze. Okazało się, że jej niezadowolenie związane jest z decyzją przeniesienia szczytu klimatycznego COP25 z Chile do Madrytu. 16-latka napisała, co myśli na temat oficjalnego ogłoszenia nowego miejsca spotkania delegatów z całego świata.

— Ponieważ COP25 został oficjalnie przeniesiony z Santiago do Madrytu, potrzebuję pomocy. Okazuje się, że przepłynęłam pół świata w złym kierunku. Teraz muszę znaleźć sposób na przekroczenie Atlantyku w listopadzie. Gdyby ktoś mógł mi pomóc w transporcie, byłabym bardzo wdzięczna — napisała Greta Thunberg na Twitterze.

O całej decyzji poinformowały władze ONZ. Prezydent Chile Sebastian Pinera ogłosił, że spotkanie nie dojdzie do skutku z powodu antyrządowych protestów, w których do tej pory zginęło 18 osób. Z tego powodu szczyt klimatyczny COP25 został więc przeniesiony na okres od 2-13 grudnia i będzie miał miejsce w Madrycie.

Popularność Grety Thunberg znacznie zwiększyła się za sprawą jej historycznej podróży z wybrzeża Anglii do Nowego Jorku. Nastolatka chciała tego dokonać żaglówką o zerowej emisji dwutlenku węgla.

Od tamtej pory stała się bardzo rozpoznawalna i zdobywa rzesze sympatyków. W prawdziwym centrum zainteresowania znalazła się szczególnie po przemowie na szczycie klimatycznym ONZ w Nowym Jorku. Jej słowa wywołały mieszane uczucia, od wielkiej radości po irytację i krytykę.

źródło: o2.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these