Epidemia koronawirusa zatacza coraz szersze kręgi. Okazuje się, że problem dotarł również do bram Unii Europejskiej i dotknął najważniejszych polityków. Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans znalazł się na dobrowolnej kwarantannie domowej po tym, jak okazało się, że miał kontakt z zarażonym.

Jak poinformował rzecznik KE Eric Mamer, do styczności z osobą, u której wykryto koronawirusa, doszło na jednym z ważniejszych spotkań, dotyczących strategii działania wobec plastiku.

Holender sam zdecydował się na odosobnienie ze względu na potencjalne ryzyko zakażenia. Jak wynika z przekazanych informacji, żaden z pozostałych członków Komisji nie przechodzi kwarantanny jak Timmermans.

— Nie ma wskazania, że wiceprzewodniczący zakaził się wirusem — powiedział Mamer.

6 marca Timmermans rozmawiał z francuską sekretarz stanu ds. transformacji ekologicznej Brune Poirson. Media poinformowały, że jest ona drugą osobą z rządu Francji, u której stwierdzono obecność koronawirusa.

— Wiceprzewodniczący Frans Timmermans cieszy się dobrym zdrowiem, nie ma żadnych symptomów i, jak sam powiedział, czuje się znakomicie” — powiedział rzecznik KE.

Polityk musi teraz przebywać w samoizolacji do 20 marca.

źródło: wiadomosci.onet.pl

(Visited 38 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  PiS ma nowy plan na styczeń. „Chcemy, by Polacy poddali się diagnostyce”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here