Alain Finkielkraut francuski pisarz, filozof i eseista był gościem we francuskim Radio J i powielił opinię uderzającą w naród polski.

— Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki — ta antypolska i rasistowska opinia była bez większego zastanowienia powtarzana przez byłego szefa izraelskiego MSZ Israela Katza. Sytuacja ta przyczyniła się do powstania konfliktu w stosunkach polsko-izraelskich.

— Jest czymś zdumiewającym, że nowo mianowany minister spraw zagranicznych Izraela przytacza tak haniebną i rasistowską ocenę. To całkowicie niedopuszczalne — odniósł się do sprawy ambasador RP w Tel Avivie Marek Magierowski.

Podczas spotkania w Radiu doszło do zaskakującej wymiany zdań:

Najpierw dziennikarz stwierdził: — Polska jest krajem antysemickim bez Żydów, tak mówili polscy Żydzi po wojnie. Na co odpowiedział mu Alain Finkielkraut: — Oczywiście (Pewnie), oczywiście, że tylko tak mówili. To kraj antysemicki, to słynne zdanie Szamira: „Ssali antysemityzm z mlekiem swojej matki. To się nie zmieni. Oczywiście to potępienie było zbyt ogólne, pojawiło się kilka bardzo pięknych rzeczy.

— Trzeba powiedzieć, że w Polsce było wielu Sprawiedliwych… — dodał prowadzący.

Finkielkraut: — Z Solidarnością, ale co dziś widzimy? Jest to wzrost pewnego antysemityzmu z partią u władzy. A zwłaszcza Polska zapoczątkowała (jakiś czas temu) prawdziwe dzieło pamięci, zwłaszcza od ekshumacji pogromu w Jedwabnem 1942, pogromu dokonanego tylko przez Polaków, Anna BIKONT, dziennikarka w Gazecie napisała o tym książkę. To wielka dyskusja w Polsce. Powstało muzeum Holokaustu, które zainaugurowałem z pewną liczbą osób, w tym z Romanem Polańskim, a wszystko to dziś jest ukrywane przez polski rząd, który kryminalizuje tych, którzy ośmieliliby się krytykować postępowanie tego czy innego segmentu polskiego społeczeństwa w czasie wojny.

— A my widzimy też, co oni robią w stosunku do homoseksualistów w dzisiejszej Polsce — zauważył dziennikarz, a po chwili usłyszał odpowiedź twierdzącą.

źródło: tysol.pl

(Visited 421 times, 1 visits today)

2 KOMENTARZE

  1. Ten żabojad nie wie, że żydzi roznoszą antysemityzm ? Tam gdzie nie ma żydów, tam nie ma antysemityzmu.

  2. ‚Wypijają z mlekiem matki..” To jest prawidłowa, oparta na doświadczeniu dziejowym ewolucja w ramach samoobrony narodowej przeciwko najgroźniejszej nacji tej Planety. Takie mleko, to Duma Narodowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj