Mark Zuckerberg za pośrednictwem mediów poinformował, że Facebook oficjalnie zmienia swoją nazwę. Podczas krótkiej prezentacji przedstawił nowy projekt internetu w połączeniu z wirtualną rzeczywistością, który będzie się nazywał „metawersum”.

Spółka Facebook zgodnie ze swoimi zapowiedziami zmienia nazwę na Meta. Produkty, które do niej należą w tym znany wszystkim serwis społecznościowy zachowają swoje dotychczasowe nazwy. Zmiany stały się konieczne po tym, jak koncern się rozrósł i wchłonął wiele innych serwisów.

Zuckerberg określił „metawersum” mianem „następcy” mobilnego internetu, który będzie działać w oparciu o wirtualną rzeczywistość.

Szef Facebooka wystąpił na krótkim nagraniu, gdzie odbył „spotkanie” ze swoimi znajomymi, którzy wystąpili jako trójwymiarowe awatary w jednym wirtualnym pokoju przypominającym statek kosmiczny.

— W metawersum będziesz mógł robić wszystko, co możesz sobie wyobrazić: pracować, robić zakupy, bawić się, zamiast patrzeć na ekran, będziesz się czuł, jakbyś tam był. Chcę, byśmy z czasem byli postrzegani jako firma związana z metawersum — powiedział Zuckerberg.

Zobacz również: Ryszard Czarnecki skomentował niedawną debatę w PE: „Nigdy jeszcze nie było tak wielu europosłów, którzy bronili Polski”

Zobacz również: Dr Sutkowski w swoim żywiole. Marzy mu się wszędzie policja i dotkliwe kary dla nieszczepionych [WIDEO]

Źródło: YouTube.com, Twitter.com

(Visited 196 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Znana aktorka wyznała, że uciekła z restauracji bez płacenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj