Prezydent Francji Emmanuel Macron przygotowuje się do pierwszej wizyty w Polsce. Ta przewidywana jest na 3-4 lutego i to właśnie podczas niej polityk odwiedzi Warszawę oraz Kraków. Wizyta Macrona w naszym kraju jest pod pewnymi względami przełomowa.

Gość spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą i premierem Morawieckim. Kluczowym punktem całej podróży będzie wygłoszenie wykładu na Uniwersytecie Jagiellońskim pt. „Polska i Francja w Europie”. Wizyta Macrona cieszy się niezwykle dużym zainteresowaniem. Szczególnie zapowiedziany wykład, który będzie można obejrzeć na stronie UJ podczas transmisji online.

Warto zaznaczyć, że przybywający do Polski prezydent Francji notorycznie krytykuje rząd PiS, za polską reformę sądownictwa i zbytnie inwestowanie w NATO.

— Wybór Polski na pierwszą europejską podróż w 2020 r. jest ważny, aby wyjaśnić stanowisko Francji w wielu kwestiach europejskich, otworzyć nowe obszary współpracy z głównym partnerem UE i podkreślić potrzebę ochrony europejskich wartości demokratycznych — mówił przywódca Francji.

Doradcy prezydenta informują, że Emmanuel Macron ma jednak wyrazić zdecydowane poparcie dla naszego kraju po propagandowym ataku Rosji w sprawie II wojny światowej.

Ponadto jak wynika z zapowiedzi, zaprosi na kolację m.in. Adama Michnika, Agnieszkę Holland i Pawła Pawlikowskiego.

źródło: wsensie.pl

(Visited 101 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj