Donald Tusk rozmawiał z niemieckim dziennikiem „Die Zeit i podkreślił, że moment wybrania go na szefa Rady Europejskiej był dla niego niezwykle dramatyczny. Polityk jest zdania, że Polska zwróciła się przeciwko niemu w najważniejszych dla niego chwilach.

— Akurat polski rząd, mój własny kraj, głosował wówczas przeciwko mnie — powiedział Donald Tusk.

Były premier opowiedział o swojej karierze w unijnych strukturach i zaznaczył, że również dzięki jego działaniom udało się „rozwiązać kryzys grecki” i znaleźć sposób „by zakończyć ten długi, często przygnębiający spór”.

Cenzurowana książka Wojciecha Sumlińskiego w sprzedaży:

Tusk wyjaśnił, że w sprawie brexitu udało się wynegocjować korzystną umowę o warunkach opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię.

— Była czwarta rano, gdy nadeszła wiadomość, że także Birmingham głosowało nieznacznie za wyjściem. Wówczas zrozumiałem, że ponieśliśmy porażkę — wspominał były premier.

Polski polityk nie spodziewał się, że praca na stanowisku szefa Rady Europejskiej będzie tak interesująca i jednocześnie wymagająca.

— Czasami praca w Brukseli wydaje się beznadziejna. Ale i tak warto znów wtaczać kamień na górę — dodał Tusk.

Donald Tusk pomimo licznych problemów i spadku popularności w Polsce, stale zyskuje uznanie za granicą. Niedawno podczas zjazdu członków Europejskiej Partii Ludowej w Zagrzebiu Tusk został wybrany nowym liderem Europejskiej Partii Ludowej.

Przeczytaj również:  Ekspert od energetyki ostrzega Polaków: "Zimą będziemy cierpieć"


źródło: dorzeczy.pl

(Visited 81 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj