Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk poczuł się na tyle zmotywowany, że wpadł nawet na pomysł, by ponownie przejąć władzę w Polsce. Cały problem polega na tym, że nie do końca wie, w jaki sposób do tego doprowadzić.

Podczas konferencji prasowej w Sejmie Donald Tusk zaapelował do prezesa PiS, by ten przeprowadził głosowanie nad wotum zaufania dla premiera Morawieckiego.

— Oczekuję od prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, aby doprowadził na najbliższym posiedzeniu Sejmu do głosowania nad ponownym wotum zaufania dla premiera Mateusza Morawieckiego, żeby pokazać Polsce, że jest jakaś większość w tym parlamencie — poinformował Tusk podczas konferencji emitowanej dzięki stacji TVN24.

Do wypowiedzi byłego premiera szybko ustosunkował się rzecznik rządu Piotr Müller.

— Panie Donaldzie Tusk niech się Pan nie obawia o naszą większość. Jeżeli chce być Pan premierem to jest do tego droga – konstruktywne wotum nieufności — art.158 Konstytucji. Niech Pan się zgłosi na premiera i znajdzie większość. Jednak Pan wie, że nawet opozycja nie chce Pana powrotu — napisał rzecznik na Twitterze.

Przeczytaj również:  Polskie rolnictwo w najgorszej kondycji od dekad. PiS nie reaguje na to, co się dzieje

To nie pierwsza tego typu prośba Tuska w ostatnich dniach. Podczas sobotniego kongresu ugrupowania polityk zapowiadał przejęcie władzy w przeciągu najbliższych miesięcy. Uważacie, że ma na to szansę?

— Przyrzekam wam, że zrobię wszystko i wierzę, że jestem w stanie razem z wami to zrobić. Dogonimy w najbliższych miesiącach PiS. A w dniu wyborów przegonimy PiS — mówił lider PO.

Zobacz również: Grzegorz Braun bez ogródek: Odwołajcie Niedzielskiego!

Zobacz również: Jarosław Kaczyński o przegranym głosowaniu w Sejmie. „Nie bardzo rozumiem, o co chodzi…”

źródło: Twitter.com

(Visited 616 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj