W Salt Lake City w stanie Utah odbyła się debata kandydatów na wiceprezydenta USA. Wzięli w niej udział republikanin Mike Pence oraz kandydatka demokratów Kamala Harris, która od 2017 roku jest senatorką Partii Republikańskiej.

Politycy zachowywali odpowiedni ponad trzymetrowy dystans. 90-minutowa walka została podzielona na dziewięć krótszych wystąpień. Wcześniejsza debata głównych kandydatów — Donalda Trumpa i Joe Bidena miała miejsce 29 września i wywołała wiele emocji.

Od tego czasu poparcie dla Trumpa zaczęło nieco spadać. Wszyscy mieli nadzieję, że Pence odmieni złą passę. Tak się jednak nie stało i 61-letni Mike Pence, obecny wiceprezydent i były gubernator Indiany stał się obiektem żartów i wielu memów. Podczas debaty polityk miał sporego pecha. Podczas jednej z wypowiedzi na jego głowie usiadła mucha, która nie ruszyła się z miejsca przez ponad dwie minuty.

Zobacz również: Karczewski oburzony słowami byłego premiera: „Panie Donaldzie Tusku, niech pan już zamilknie”

Jednym z głównych tematów starcia była epidemia koronawirusa, która spędza sen z powiek wielu amerykanom.

— Amerykanie byli świadkami największej porażki w historii prezydenckich administracji w tym kraju — zaznaczyła Kamala Harris. Oskarżyła przy tym Trumpa o zatajanie prawdy i ukrywanie, jak sprawy mają się w rzeczywistości.

— Przez ostatnie kilka dekad Joe Biden był cheerleaderem komunistycznych Chin — odpowiedział jej Republikanin.

źródło: fakt.pl, radiozet.pl

(Visited 458 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Lech Wałęsa o wyborach prezydenckich w USA: "Ja wyciągam wnioski z całokształtu, a one są proste"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here