Ostatnia dyskusja w PE sprowadzała się do unijnego mechanizmu na rzecz demokracji i praworządności. Patryk Jaki obecny podczas tego wydarzenia, wyjaśnił, dlatego jego zdaniem niektóre państwa otwarcie i bez zahamowań krytykują Polskę.

— Atakujecie Polskę w szczególnie bezczelny sposób. Historycznie wypominacie nam jakieś totalitaryzmy. Chcę państwu powiedzieć, skąd dzisiaj macie tę przewagę ekonomiczną, która pozwala wam na taką arogancję. Kiedy byliśmy atakowani przez Niemców i Sowietów, to wasze państwa stały i patrzyły, jak Polska honorowo broni wartości. Potem oddaliście Polskę Sowietom i patrzyliście jak przez dekady nie mogła się rozwijać — mówił Patryk Jaki.

Dodał, że wcześniej takie sytuacje nie miały miejsca i nikt nie odważył się w tak bezczelny sposób atakować naszego kraju. A to właśnie od Polski kraje europejskie mogłyby się bardzo wiele nauczyć.

Zobacz również: Włodzimierz Czarzasty: Jestem w samoizolacji, zrobiłem test

— Oddajcie nam te lata, które straciliśmy, to wtedy nikt sobie nie pozwoli na taką arogancję. Wypominacie nam strefy wolne od LGBT, a Polska była jedynym krajem, gdzie homoseksualizm nie był penalizowany. Od Polaków moglibyście się wiele nauczyć, szczególnie jeśli chodzi o wartości i tolerancję. Polska wam przeszkadza, bo radzi sobie dużo lepiej od was. To was uwiera, dlatego jesteśmy atakowani — kontynuował polski polityk.

Do dyskusji dołączyła również Beata Kempa, która dodała:

— Urzędnicy z Brukseli chcą mieć wpływ na każdą reformę w krajach członkowskich. Chcą pod płaszczykiem troski o demokrację wprowadzać aborcję, ideologię gender oraz specjalne prawa dla mniejszości seksualnych. Nie ma na to zgody chrześcijańskiej części Europy — powiedziała europosłanka PiS.

źródło: wiadomosci.wp.pl

(Visited 712 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj