Pracownia Social Changes zapytała Polaków o to, jak oceniają czas rządów Donalda Tuska w kontekście jego podatności na wpływy z Niemiec.

– Czy zgadza się Pani/Pan ze stwierdzeniem, że Donald Tusk był politykiem zbyt uległym wobec Niemiec? – na takie pytanie odpowiadali Polacy.

Wielu ankietowanych jest zdania, że w czasie sprawowania funkcji premiera przez Donalda Tuska, nasz kraj nie do końca mógł zadbać o swoje interesy narodowe. Niektórzy uważają, że jest to właśnie „wina” Tuska i jego uległości wobec kanclerz Merkel.

Wyniki sondażu nie zaskakują

Respondenci w przeważającej większości odpowiedzieli na to pytanie twierdząco. Nawet 44 proc. uważa, że były premier Donald Tusk był zbyt uległy wobec Niemiec. Innego zdania jest 30 proc. sondażowanych.

Natomiast 26 proc. biorących udział w badaniu nie ma zdania na ten temat.

Wśród zwolenników różnych partii odpowiedzi znacznie się od siebie różnią. 84 proc. popierających Zjednoczoną Prawicę sądzi, że Tusk był zbyt uległy, a 5 proc. nie zgadza się z tą opinią. Jeżeli chodzi o zwolenników Platformy Obywatelskiej, to 10 proc. z nich udzieliło pozytywnej odpowiedzi na to pytanie, a 83 proc. negatywnej.

Zwolennicy Polski 2050 są w tej kwestii bardziej podzieleni. 54 proc. odpowiedziało na pytanie przecząco.

Sondaż zrealizowano metodą CAWI w okresie od 1 do 4 lipca 2022 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej grupie 1070 Polaków.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Niepokojące słowa Siergieja Ławrowa: „W tej sytuacji dialog z Zachodem nie ma sensu”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Jak to możliwe? Niemiecki dziennik przyznaje: „Upadek potęgi gospodarczej Niemiec jest faktem”

źródło: wpolityce.pl

(Visited 659 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj