carrefour - centrum handlowe

Centrum handlowe Nowa Górna w Łodzi: Twoje miejsce na komfortowe zakupy

Ogromna popularność galerii handlowych jest efektem tego, że wyjątkowo polubiliśmy robienie zakupów w wielu sklepach zlokalizowanych pod jednym dachem. To gwarantuje wysoki komfort, pełną dostępność potrzebnych produktów, a przy okazji także miłe spędzenie czasu w eleganckich, nowoczesnych wnętrzach. Pierwszym centrum handlowym w Łodzi było Centrum Nowa Górna, które w ostatnim czasie przeszło daleko idącą modernizację i wciąż należy do najpopularniejszych galerii w tym mieście. To nie dziwi, gdy weźmiemy pod uwagę kluczowe atuty tego obiektu handlowego. Warto się tam wybrać, aby się przekonać, jak powinny wyglądać komfortowe zakupy.

Najważniejsze fakty

Centrum Nowa Górna powstało w 1997 roku, a więc jest nie tylko najstarszym tego typu obiektem w Łodzi, ale również jednym z najdłużej działających w całej Polsce. Druga połowa lat 90. XX wieku była czasem, kiedy jeszcze nie do końca mieliśmy wyobrażenie, czym są galerie handlowe. Stanowiły one nowość na naszym rynku i bardzo szybko diametralnie zmieniły nasze nawyki zakupowe. Z małych sklepów i bazarów przenieśliśmy się do nowoczesnych centrów i zostaliśmy w nich do dziś, doceniając komfort, jaki oferują.

Prezentowane centrum handlowe w Łodzi ma aż 18 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Nie jest to może szczególnie imponujący wynik w kontekście współcześnie budowanych molochów, ale taki metraż okazuje się być w zupełności wystarczający, aby pomieścić sporo sklepów i jednocześnie zapewnić klientom swobodę podczas robienia zakupów. Niewątpliwym atutem tej łódzkiej galerii handlowej jest natomiast to, że jest dość kameralna, co przypadnie do gustu wielu osobom.

Centrum Nowa Górna od kilku lat ma nowego właściciela, który mocno zainwestował w modernizację obiektu, dostosowanie go do współczesnych standardów i wymagań klientów, a także obniżenie kosztów eksploatacji i tym samym zredukowanie negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Przykładem takich działań może być chociażby wymiana całego oświetlenia na energooszczędne LED, a także wprowadzenie nowoczesnych systemów oszczędzających wodę. Jest to zgodne z polityką zrównoważonego rozwoju prowadzoną przez właściciela.

Szeroka oferta sklepów

Ta najstarsza, choć oczywiście bardzo unowocześniona galeria handlowa w Łodzi, ma wierne grono klientów, którzy cenią ją nie tylko za komfortowe warunki, duży parking i dogodny dojazd, ale także szeroki wybór sklepów różnych lubianych marek ( https://www.nowa-gorna.pl/sklepy/ ). Obecnie w centrum działa 30 najemców, w tym ci najpopularniejsi, jak:

 • Carrefour
 • CCC
 • W. Kruk
 • Paryżanka
 • Piekarenka
 • Rossman
 • Vision Express
 • Yves Rocher
 • Rebel Elektro
 • Orange
 • Play
 • T-Mobile

Na miejscu znajdziemy również drogerie kosmetyczne oraz bardzo przydatne punkty usługowe, jak chociażby salon fryzjerski. Wszystko to sprawia, że pomimo silnej konkurencji, Centrum Nowa Górna nadal cieszy się ogromną popularnością wśród łodzian i mieszkańców okolicznych miejscowości.

Galeria handlowa w Łodzi przyjazna kierowcom

Dla wielu z nas wyprawa do centrum handlowego własnym samochodem jest koszmarem i wywołuje bardzo negatywne emocje. Z pewnością inaczej do sprawy podchodzą klienci Centrum Nowa Górna. Obiekt jest świetnie skomunikowany z Łodzią, dzięki czemu można się do niego dostać szybko z praktycznie każdego zakątka miasta. Zwracamy uwagę na sąsiedztwo Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polski, czyli jednego z najważniejszych i najliczniej odwiedzanych szpitali w Polsce.

Dla zmotoryzowanych klientów przygotowano aż 895 całkowicie bezpłatnych miejsc parkingowych. To w zupełności wystarczająca liczba, gdy weźmiemy pod uwagę wielkość obiektu. Nawet w godzinach szczytu czy w soboty nie ma tutaj problemu ze znalezieniem miejsca postojowego. Co ważne, miejsca są na tyle duże, że nawet niedoświadczeni kierowcy powinni sobie bez trudu poradzić z manewrowaniem samochodem, bez ryzyka uszkodzenia swojego czy innych zaparkowanych aut. To wcale nie jest normą we współcześnie budowanych centrach handlowych.

Na zakupy z całą rodziną

Centrum Nowa Górna jest szczególnie lubianą galerią handlową w Łodzi przez rodziny z dziećmi. Nie ma w tym oczywiście przypadku: galeria jest dość kameralna, co samo w sobie daje rodzicom większe poczucie bezpieczeństwa. Zakupy można tutaj zrobić szybko, bez ryzykowania, że zniecierpliwiona pociecha odbierze rodzicom resztki przyjemności z shoppingu. Nie brakuje także miejsc, w których można odpocząć czy poczekać na drugiego z rodziców buszującego po sklepach.

Ponadto w tym centrum handlowym w Łodzi regularnie organizowane są różnego rodzaju wydarzenia dla rodzin oraz lokalnej społeczności, między innymi imprezy okolicznościowe, pokazy, spotkania. To miejsce, w którym chce się bywać, stanowiące bardzo ważny punkt dla okolicznych mieszkańców.

Przypomnijmy, że galeria handlowa Centrum Nowa Górna w Łodzi mieści się przy ulicy Kolumny 6/36, tuż przy południowym wylocie z miasta w kierunku Rzgowa.

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these