Burmistrz Londynu

Burmistrz Londynu zaatakował Polskę na łamach żydowskiej Jewish News: „Zatrzymać przepisywanie historii”

Burmistrz Londynu Sadiq Khan potępił Polskę za rewizjonizm Holokaustu. Dokonał tego na łamach”Jewish News”, największej gazety czytanej przez społeczność żydowską w Londynie.

Burmistrz Londynu Sadiq Khan przekazał na rzecz Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu 300 tysięcy funtów z budżetu londyńskiego ratusza. Decyzję polityka podyktował „niepokój”, jaki wzbudza w nim polityka „prawicowego rządu polskiego”. 

— Prawicowy rząd polski wielokrotnie przedstawiał Polskę jako ofiarę nazistów bez odniesienia do antysemityzmu przed, w trakcie i po Holokauście — oświadczył Khan na łamach Jewish News. Burmistrz dodał także, że hojna darowizna dla Muzeum Auschwitz ma na celu walkę o zachowanie faktów historycznych.

Do kontrowersyjnych słów włodarza brytyjskiej metropolii odniosło się Muzeum Auschwitz w serwisie Twitter:

— Dziękujemy @SadiqKhan za wsparcie Londynu dla Fundacji Auschwitz-Birkenau. Jednak mówienie o jakiejkolwiek współpracy jakiejkolwiek instytucji państwa polskiego (zarówno rządu na uchodźstwie, jak i struktur podziemnych na terenach okupowanych) z nazistowskimi Niemcami jest historycznie fałszywe — czytamy w oficjalnym komunikacie Muzeum.

Przeczytaj również: Marek Belka na europejskim forum krytycznie o wyborcach PiS. Upomniał go Sikorski

źródło: Do Rzeczy

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these