W ocenie brytyjskiego wywiadu kolejnym celem Rosji będą duże miasta zwłaszcza w obwodzie donieckim, chociażby Kramatorsk, czy Konstantynówka.

— Prezydent Rosji Władimir Putin jest zainteresowany wschodnimi regionami Ukrainy i przygotowuje się do nowej ofensywy — przekazał brytyjski wywiad, który od samego początku rosyjskiej inwazji zbiera informacje odnośnie działalności rosyjskich wojsk na Ukrainie.

Najnowszy raport nie pozostawia złudzeń. Po wycofaniu się z niektórych regionów Ukrainy (kijowskiego, czernihowskiego, sumskiego), Rosja skoncentruje się na wschodnich regionach.

Podkreślono, że Władimir Putin we wtorkowym wystąpieniu zdradził swoje zainteresowanie Donbasem. To właśnie tam nasiliły się ataki na Siły Zbrojne Ukrainy oraz ich obiekty.

— Miasta Kramatorsk i Konstantynówka prawdopodobnie staną się celem podobnej przemocy ze strony władz rosyjskich — przekazano w raporcie.

Brytyjczycy zauważyli, że Rosja usiłuje połączyć zmasowane uderzenia rakietowe i artyleryjskie, a także zgromadzić siły do ofensywy. Brytyjski wywiad przypomniał, że pokaźna liczba rosyjskich żołnierzy oraz sprzętu jest aktualnie w Mariupolu.

Jeżeli chodzi o Kramatorsk, to stał się on już miejscem ataków ze strony Rosjan. 8 kwietnia zniszczono dworzec kolejowy w tym mieście.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Polonizacja Vivusa. Menedżerowie odkupili biznes od rosyjskiego oligarchy

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kolejny sukces! Ukraińscy żołnierze sił specjalnych zniszczyli most z całą kolumną rosyjską [FOTO]

źródło: o2.pl, Twitter.com

(Visited 302 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj