W niedzielę w Amsterdamie doszło do dużych protestów. Mieszkańcy wyszli na ulicę, aby zaprotestować przeciwko restrykcjom. Interwencja policji była brutalna – użyto między innymi armatek wodnych, pałek policyjnych, a nawet psów.

Holendrzy nieśli ze sobą transparenty z hasłami atakującymi rząd oraz powszechny lockdown. Zdaniem manifestujących obecne działania rządu mogą doprowadzić gospodarkę do ruiny. Niektórzy trzymali również banery z napisami uderzającymi w szczepionki przeciwko koronawirusowi.

Czytaj także: Wyciekł niewyemitowany program TVN24. Olbrychski szkalował w nim Polaków

Głównym punktem zapalnym protestu była informacja związana ze skandalem z bezprawnym oskarżeniem beneficjentów zasiłków na dzieci o przestępstwa skarbowe. Holenderski rząd podał się już do dymisji.

Ponieważ manifestacja była nielegalna, konieczna była interwencja policji. Funkcjonariusze używali pałek policyjnych oraz armatek wodnych. Niektórzy prowadzili także psy policyjne. Podczas akcji zatrzymano około stu osób.

Czytaj także: Norwegia: 23 osoby zmarły po przyjęciu szczepionki. „Niepożądane reakcje po przyjęciu preparatu”

Wielu uczestników protestu nie przestrzegało zasad dotyczących zachowania bezpiecznego dystansu społecznego, manifestujący często nie mieli na sobie założonych maseczek.

Źródło: NCzas!

(Visited 883 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Ta decyzja wywoła burzę – Wielka Brytania wycofuje się z chińskiej technologii 5G!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here