Założyciel Microsoftu Bill Gates jest zaskoczony wieloma „szalonymi” i „złymi” teoriami spiskowymi, które zaczęły krążyć w Internecie na jego temat. Wszystkie one powstały w czasie pandemii i dotyczą właśnie miliardera, chociażby te związane z czipowaniem ludności przy pomocy szczepionek.

Gates nie może wprost uwierzyć w to, co przeczytał na swój temat, i nie spodziewał się takiego poruszenia w społeczeństwie. Wyraził nadzieję, że ten stan rzeczy szybko ulegnie zmianie, bo obecnie wpływa na motywację ludności w kwestii szczepień.

W udzielonym wywiadzie miliarder przyznał, że nie miał pojęcia, że jest aż tak negatywnie oceniany: — Nikt nie przewidział, że ja i dr Fauci będziemy tak wybitni w tych naprawdę złych teoriach. Jestem tym bardzo zaskoczony. Mam nadzieję, że to minie — mówił filantrop przejęty podejrzeniami w związku z jego osobą.

— Ale czy ludzie naprawdę w to wierzą?. Naprawdę będziemy musieli zdobyć wiedzę na ten temat w ciągu następnego roku i zrozumieć… jak to zmienia zachowanie ludzi i jak powinniśmy to zminimalizować? — zastanawiał się Gates.

Do sprawy odniosła się Melinda Gates, która wraz z mężem prowadzi fundację charytatywną Bill & Melinda Gates Foundation. Kobieta zabrała głos dla amerykańskiej telewizji CBS i powiedziała:

— Ta dezinformacja powoduje więcej śmierci. Powoduje, że ludzie nie robią tego, co powinni – nie szczepią się. Jeśli zwrócisz uwagę na jedną teorię spiskową w internecie, to wiemy, że media społecznościowych będą oferować ci ich o wiele, wiele więcej — zauważyła.

Zobacz również: Strajk Kobiet: „Julka” dostała ataku paniki, po tym jak legitymowała ją policja [WIDEO]

Dodała, że ten stan rzeczy wymaga zdecydowanych działań, chociażby wprowadzenia większych regulacji dotyczących mediów społecznościowych. Czy już niedługo Polacy będą zmuszeni zmagać się z większą cenzurą w Internecie?

Źródło: pch24.pl

(Visited 2 577 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj