Syryjskie media państwowe poinformowały o ataku rakietowym ze strony Izraela, na syryjską prowincję Al-Kunajtira, znajdującą się w pobliżu granicy z Izraelem. Przypomnijmy, że prezydent Syrii al-Asad poparł agresję Rosji na Ukrainę.

The Jerusalem Post” podało informację o tym, że cele ataków miały znajdować się w pobliżu miejscowości Madinat al-Baath i Rwihinah, leżące blisko granicy z Izraelem.

Jest to już drugi atak rakietowy, jaki przeprowadził Izrael na Syrię, w ciągu ubiegłego tygodnia. W czwartek rakietami ziemia-ziemia, zostały zaatakowane cele znajdujące się na południe od Damaszku. Syryjska strona internetowa o nazwie ”Syrian Capital Voice” informowała o tym, że Izrael przeprowadził atak na irańską milicję oraz magazyny z uzbrojeniem.

Trzy tygodnie temu, syryjska armia wystrzeliła pocisk przeciwlotniczy, który wywołał alarm rakietowy w północnym Izraelu. Wcześniej pojawiały się informacje w syryjskich mediach o ataku powietrznym ze strony Izraela na cele w pobliżu Damaszku. Syryjska agencja informacyjna (SANA) podała wówczas wiadomość o śmierci syryjskiego żołnierza oraz pięciu cywilów, którzy zginęli przez izraelskie uderzenie z powietrza.

Szef rosyjskiego MSZ, Siergiej Ławrow, zabrał głos odnośnie wcześniej wspomnianego napięcia, potępiając ataki Izraela na Syrię, ostrzegając przed ich pogłębieniem, które jego zdaniem będą prowadzić do eskalacji konfliktu. W tej samej sprawie, szef syryjskiego ministerstwa spraw zagranicznych Faisal Mikdad, zapowiedział odpowiedź ze strony Syrii na ataki Izraela.

Przeczytaj również:  Były rektor KUL ułożył modlitwę dla narodu ukraińskiego

Izrael regularnie przeprowadza ataki na Syrię, co powiązane jest z obecnością na terytorium rządzonym obecnie przez premiera Naftali Bennetta, irańskiej milicji, a także Hezbollahu (antyizraelska partia polityczna). Tel Awiw obawia się tego, że Iran będący sojusznikiem prezydenta Syrii Baszszara al-Asada, wykorzysta wojnę domową w Syrii trwającą już przeszło 11 lat, do zabetonowania swojej obecności wojskowej w Syrii.

ZOBACZ TEŻ: To jest zbrodnia! Płonie szkoła w Charkowie [WIDEO]

ZOBACZ TEŻ: Turcja zadała cios Rosji. Zełenski: Dziękuję mojemu przyjacielowi Erdoganowi

Źródło: rp.pl

(Visited 2 493 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj