Była premier Polski i eurodeputowana Beata Szydło skrytykowała obecne działania niemieckiego rządu. Wiele państw zarzuca kanclerzowi Scholzowi niewystarczającą stanowczość w karaniu Rosji za napaść na Ukrainę.

Niemiecki kanclerz jest również krytykowany przez media we własnym kraju.

– Mijają tygodnie, a Niemcy, mimo werbalnych deklaracji, nie zmieniają swojej polityki. Blokują sankcje na handel rosyjskim gazem i ropą, nie chcą przekazywać Ukrainie sprzętu wojskowego. Niemcy otwarcie łamią solidarność UE i NATO – napisała Beata Szydło w mediach społecznościowych.

Dziennikarz Julian Röpcke równie ostro ocenił bieżącą politykę rządu RFN kanclerza Olafa Scholza.

– Teraz mówi, że Niemcy zastąpiłyby poradziecką broń wschodnioeuropejskich partnerów – po tym, jak została ona przekazana Ukrainie – naszą bronią. To jasne: Chce zachować czyste ręce przed Putinem. Żadnej niemieckiej broni dla Ukrainy – napisał dziennikarz.

– Teraz – już na poważnie – twierdzi, że Niemcy „jeszcze przed wojną” próbowały pozbyć się importu rosyjskiej energii. To jest zabawne. Był on jednym z głównych zwolenników #NordStream2 do czasu rozpoczęcia przez Rosję wojny na Ukrainie – dodał.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Łukaszenka wpadł w panikę? „Zwiększył osobistą ochronę, towarzyszą mu dwa samoloty wojskowe”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Zaogniona sytuacja w partii KORWiN. Usunięto jednego z członków: „Nie wiem, czy Putin znajduje się w uzasadnienie wyroku…”

źródło: Twitter.com

(Visited 154 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj