Kanclerz Niemiec Angela Merkel zwróciła się do swoich obywateli, mówiąc, aby ci zachowali rozsądek w okresie świątecznym. Zasugerowała, by zamiast tradycyjnych spotkań w rodzinnym gronie zobaczyć się z rodziną przez Internet. Merkel podkreśliła, że w taki sposób od dawna funkcjonują niemieccy wojskowi, którzy przebywają poza granicami kraju.

Niedawno w Niemczech wprowadzono pełen lockdown. Nowe obostrzenia mają zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Media natomiast zarzucają Angeli Merkel, że nie sprostała zadaniu i nie poradziła sobie z drugą falą epidemii.

— To, co czeka wielu z nas w czasie świąt Bożego Narodzenia, jest czymś zwyczajnym dla osób przebywających na zagranicznych misjach — powiedziała w sobotę niemiecka kanclerz.

Zobacz również: Zakopane: Mężczyzna zaatakował uczestniczki protestu: „Mówił, że będzie nas „napier****ł”

Polityk w emocjonalnym tonie zwróciła się do Niemców, by ci unikali podróży i zachowali rozwagę. Wezwała do ograniczenia kontaktów społecznych, by jeszcze bardziej ograniczyć zachorowania.

— Żołnierze stacjonujący z dala od domu, aby zapewnić bezpieczeństwo naszej ojczyźnie, wiedzą, co to znaczy mieć ograniczony kontakt z bliskimi. Nie mogą zobaczyć się z rodziną przez długi czas i jedyną formą oglądania bliskich jest dla nich wideorozmowa na Skypie — kontynuowała.

źródło: o2.pl

(Visited 408 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  4 osoby, które przyjęły szczepionkę na koronawirusa, dostały paraliżu twarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here