Ambasador USA w Polsce umieściła na twitterowym koncie US Embassy Warsaw wyjątkowe nagranie. — Drodzy Polacy, wesołych świąt — napisała Georgette Mosbacher. Na krótkim filmiku, amerykańscy żołnierze w świątecznej atmosferze zaśpiewali przebój „Jingle Bells” po polsku.

Internauci są zachwyceni tak niecodziennym wykonaniem. Polska staje się coraz bardziej podziwiana i lubiana na świecie, czego wykonanie to jest doskonałym przykładem. Świąteczny przebój „Jingle Bells” to inaczej „One Horse Open Sleigh” napisany przez amerykańskiego kompozytora Jamesa Pierponta (1822-1893) w 1857 roku. Piosenka bardzo szybko zyskała ogromną popularność na świecie, a dzieło Pierponta jest obecnie najbardziej znanym symbolem bożonarodzeniowym w USA.

„Jingle Bells” zostało przetłumaczone praktycznie na wszystkie języki, jednak w Polsce nie przyjęło się jako symbol świąt. Polacy są bowiem bardzo przywiązani do własnych, pięknych kolęd.

Amerykańscy żołnierze z Orkiestry Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych nie zawahali się jednak spróbować swoich sił i to w naszym języku.

Jak poradzili sobie z trudną polszczyzną?

Zachęcamy do obejrzenia.

źródło: nczas.com

(Visited 167 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj