Czy Roblox jest bezpieczny dla dzieci: wyjaśnienie dla rodziców

Nie da się jednoznacznie określić Roblox pegi, czyli tego, w jakim wieku dzieci mogą bezpiecznie korzystać z platformy Roblox. Wynika to z nietypowej specyfiki tego portalu i prowadzi do występowania zagrożeń, które nie tylko są czasami trudne do określania, ale i wręcz ukryte.

To jakie zagrożenia czyhają na Twoje dziecko na platformie Roblox i jak się przed nimi zabezpieczyć, będzie tematem naszego wpisu. Zobacz, co grozi twojemu dziecku i jak je ochronić dzięki specjalnemu oprogramowaniu.

Czym jest Roblox?

Wielu rodziców ma problem z poprawnym określeniem, czym w ogóle jest Roblox i dlatego nie są w stanie określić, czy Roblox jest bezpieczny dla dzieci. Nie jest to dla nas zaskoczenie, ponieważ Roblox jest stosunkowo nietypowym portalem. Nie jest bowiem siecią społecznościową czy grą, a przestrzenią, w której to gracze mogą tworzyć własne gry i zapraszać do nich innych graczy.

Roblox jest więc swego rodzaju wirtualną przestrzenią, w której ludzie mogą się ze sobą spotykać i wchodzić ze sobą w interakcje. Można go więc porównać do osiedlowego podwórka, na którym spotykają się dzieci i wspólnie się ze sobą bawią. Różnicą jest to, że spotykają się w formie cyfrowych awatarów, a podwórko znajduje się w internecie. Dlatego rodzice są zainteresowani aplikacjami do kontroli rodzicielskiej, takimi jak mSpy kupon kodu aby wiedzieć, co ich dzieci robią w Internecie.

Jak bezpieczny jest Roblox?

Skoro już wiesz, co to jest Roblox, pora przejść do tego, czy jest on bezpieczny. Specyficzny sposób działania platformy Roblox sprawia, że sama w sobie nie jest ona ani bezpieczna, ani niebezpieczna. Wszystko zależy od tego, do czego jest wykorzystywana. Dlatego wpisując w internecie frazę „Roblox opinie rodziców”, można znaleźć i pozytywne komentarze i komentarze wskazujące na poważne zagrożenia.

Najgorsze jest to, że czasami trudno określić, czy dana aktywność w Robloxie jest bezpieczna. Najważniejszymi ukrytymi zagrożeniami platformy Roblox są:

  • Oszustwa i Phishing – próby wyłudzenia pieniędzy, danych czy przejęcia kontroli nad urządzeniem.
  • Cyberprzemoc – różnego rodzaju zaczepki i akty agresji, które można porównać do znęcania się w szkole.
  • Internetowi drapieżcy – osoby, które wykorzystują fakt, że z Robloxa korzystają głównie dzieci i próbują wejść z nimi w nieodpowiednie relacje.
  • Gry oparte o przemoc i strach – platforma nie zawsze kontroluje jakie gry tworzą jej użytkownicy i przez to część z nich jest oparta o agresję.

Jak rodzic może pomóc swojemu dziecku w bezpiecznej zabawie na Robloxie?

Podstawowym zadaniem każdego rodzica jest zapewnienie bezpieczeństwa swojego dziecka. Ta potrzeba jest tak głęboko zakorzeniona gdzieś w podświadomości, że instynkt rodzicielski zaczyna działać niezależnie od tego, czy rodzic jest tego świadom czy nie.

Natura dobrze przygotowała nas na zagrożenia, które kiedyś czyhały na nasze dzieci. W obecnym świecie zagrożenia te są całkowicie inne, dlatego trudniej jest zawsze wybierać najlepsze rozwiązanie. Szczególnie trudne jest to w sytuacji nowych produktów, takich jak przykładowo opisywany dziś Roblox i Roblox zagrożenia.

Na szczęście wraz z tym jak pojawiają się nowe zagrożenia, pojawiają się też narzędzia służące do walki z nimi. Jednym z nich są aplikacje szpiegujące, które można wykorzystać do kontrolowania telefonu dziecka. Aplikacją, którą chcemy dziś polecić jest mSpy. Pozwala ona między innymi na:

  • Ograniczenie czasu spędzanego w konkretnej aplikacji
  • Całkowite zablokowanie niebezpiecznej aplikacji
  • Kontrolowanie i sprawdzanie, w jakie gry na Robloxie twoje dziecko gra i co ogólnie robi na telefonie

Podsumowanie

Roblox to narzędzie i podobnie jak na przykład młotek, którym można kogoś zaatakować, ale i coś zbudować, może służyć do pozytywnych celów, ale może też nieść ze sobą zagrożenia. Ważne, aby potrafić odróżnić jedne od drugich, pozytywy pielęgnować a zagrożenia zidentyfikować i wyeliminować. W przypadku Robloxa pomocny jest program mSpy, który gorąco polecamy sprawdzić i wykorzystać do ochrony dziecka w internecie.

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these