Grzegorz Schetyna i Donald Tusk opowiadają się po stronie prezydenta Macrona konsekwentnie atakując premiera Morawieckiego oraz PiS. Zachowanie polityków skomentował Rafał Ziemkiewicz.

– W niedzielę wybory prezydenckie we Francji. Wspieranie w nich Marine Le Pen przez polityków PiS, jest bezmyślne i prowadzi do dyplomatycznej katastrofy. To przepis na to, jak zaszkodzić sobie, Francji, UE i NATO. Tego wsparcia dla kandydatki Putina, Europa nigdy nam nie zapomni – napisał Grzegorz Schetyna.

Podobnego zdania jest lider PO Donald Tusk, który dogryzał premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, oskarżając go o wspieranie kandydatki w wyborach prezydenckich we Francji Marine Le Pen.

Do słów Schetyny odniósł się publicysta Rafał Ziemkiewicz.

– Gwoli prawdy ani Morawiecki, ani żaden znaczący polski polityk nie wsparł Le Pen. Przyczyną gówniarskiego (ale może i wyrachowanego) wybuchu francuskiego kogucika była krytyka jego lizusowskich telefonów do Putina – napisał dziennikarz komentując wymianę zdań między premierem Morawieckim a prezydentem Macronem.

– Te świnie z PO i jej mediów podchwycą i powtórzą każde antypolskie kłamstwo – przyznał Ziemkiewicz.

Od kilku dni trwa spór między Emmanuelem Macronem a premierem Mateuszem Morawieckim. Głos w tej sprawie zabrał były premier Donald Tusk, który poparł prezydenta Francji.

Przeczytaj również:  „Obecnie zajmuje się dezinformowaniem Polaków”. Bosak dosadnie podsumował Morawieckiego [WIDEO]

– Panie prezydencie, drogi Emmanuelu, żaden porządny Polak nie popiera pani Le Pen, tak jak żaden porządny Polak nie popiera Orbana czy Putina – napisał Donald Tusk.

Zobacz również: Czy Władimir Putin jest chory? Wypłynęły kolejne informacje

Zobacz również: Putin brał udział w pogrzebie antypolskiego polityka. Zauważono ważny szczegół [FOTO]

źródło: DoRzeczy.pl

(Visited 576 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj