Deputowany do Dumy Państwowej i bliski współpracownik Władimira Putina – Andriej Gurulow wygłosił szokujące słowa. Chodzi o użycie broni atomowej na nasz kraj.

– Wielka Brytania zamieni się w pustynię marsjańską – mówił niedawno Andriej Gurulow, deputowany do Dumy Państwowej.

Teraz polityk zagroził Polsce i wojskom NATO.

Andriej Gurulow napisał w mediach społecznościowych, że wykorzystanie broni jądrowej na Ukrainie nie ma większego sensu. Dodał, że Moskwa ma wystarczająco dużo broni, by wygrać tę wojnę bez sięgania po tak radykalne rozwiązania.

Polska zostanie zaatakowana?

Rosjanin wyjaśnił, że siły NATO gromadzą się przy granicy z Ukrainą.

– Widać, że są skłonni przemieszczać wojska NATO w Polsce do granicy z Ukrainą. To tam, jeśli się pojawią, będzie idealny cel dla taktycznej broni jądrowej, aby nikt inny nigdy tego nie spróbował – mówił wojskowy.

Do sprawy odniósł się prof. Romuald Szeremietiew, który uważa, że Rosja nie odważy się na taki krok. Dodał, że sam Władimir Putin ma świadomość, czego nie należy robić.

– Putin zdaje sobie sprawę z tego, że nie można zastosować broni, której użycie spowoduje również własne samobójstwo. Jest to raczej kwestia straszenia, że taką pałkę się ma. Teoretycznie można byłoby bardzo łatwo użyć broni jądrowej, odpalając jakąś elektrownię atomową na terenie Ukrainy. A niektóre elektrownie są nawet w łapach rosyjskich. I co? Także nie. To jest straszak, a jeżeli chodzi o straszenie, to Rosjanie są mistrzami, potrafią straszyć. Jest sporo ludzi, którzy się boją. Wizja, że spadnie nam na głowę bomba atomowa, jest mało przyjemna – powiedział prof. Szeremietiew.

Przeczytaj również:  Duży pożar magazynu w centrum Moskwy [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Nie sądzę, żeby Putin blefował”. Zełenski nie ma wątpliwości

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rosyjski ekspert powiedział to na wizji. O takiej koncepcji jeszcze nie słyszeliście [WIDEO]

Źródło: Wirtualna Polska / Telegram/Andriej Gurulow

(Visited 236 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj