Jak poinformował Biały Dom, Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Kamala Harris przyleci do Warszawy w Polsce i Bukaresztu w Rumunii.

Wizyta polityk ma związek z zaostrzającym się konfliktem na Ukrainie. Informację o decyzji Kamali Harris potwierdziło biuro prasowe wiceprezydent USA. Wizyta będzie miała miejsce w dniach 9-11 marca.

O szczegółach wydarzenia poinformował Marek Wałkuski z Polskiego Radia.

— Ta wizyta ma zademonstrować siłę i jedność NATO oraz wsparcie USA dla sojuszników wschodniej flanki NATO w obliczu rosyjskiej agresji — wyjaśniła rzeczniczka wiceprezydent USA Sabrina Singh.

— Podczas spotkań z przywódcami Polski i Rumunii wiceprezydent pogłębi naszą ścisłą koordynację w odpowiedzi na niesprowokowaną i nieuzasadnioną inwazję Rosji na Ukrainę — dodała w rozmowie z polskim korespondentem.

Sabrina Singh podkreśliła, że wizyta wiceprezydent USA skoncentruje się wokół działań pomocowych dla sąsiadów Ukrainy.

— Spotkania wiceprezydent poświęcone będą również temu, jak Stany Zjednoczone mogą dalej wspierać sąsiadów Ukrainy, którzy przyjmują i opiekują się uchodźcami uciekającymi przed przemocą — zakończyła.

Zobacz również: Katy Perry straciła cierpliwość podczas koncertu i przemówiła do Putina. Padły wulgarne słowa [WIDEO]

Zobacz również: Jak zniszczyć rosyjski czołg? Pojawiło się nagranie [WIDEO]

źródło: Twitter.com, RMF FM, wp.pl

(Visited 168 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Katarczyk szalał na trybunach podczas meczu Polska – Arabia Saudyjska. Był przygotowany na wszystko [WIDEO]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj