Wojciech Mann nie krył swojego oburzenia po tym, jak zobaczył materiał telewizyjny dotyczący historii dziewczyny cierpiącej na mukowiscydozę.

– Jak to dobrze, że nasz rząd tak dba o swoich obywateli. Oby jak najkrócej – podsumował krótko i dosadnie.

Wojciech Mann podzielił się opinią na temat materiału, który wyemitowano w telewizji. Dziennikarz był głęboko poruszony historią ciężko chorej dziewczyny.

Mukowiscydoza jest niebezpieczną chorobą genetyczną, która najczęściej prowadzi do śmierci. Jej objawy to głównie zaburzenia wentylacji, zmiany w płucach, a nawet głęboka cukrzyca. Jej pierwsze i to poważne objawy mogą dać o sobie znać już w dzieciństwie.

– Nieustanne inhalacje, tony leków i ból to moja codzienność. Jednak mimo tak wielu ciężkich chwil, nigdy się nie poddałam – napisała 30-letnia kobieta na stronie zrzutki siepomaga.pl.

Wojciech Mann nie mogąc powstrzymać emocji, zaatakował obóz rządzący.

– Permanentnie degradujące Polskę rządy nieudaczników i łajdaków, jak mantrę powtarzają, że ich naczelnym celem jest służenie obywatelom – oświadczył dziennikarz.

– Napotkałem w telewizji materiał, przedstawiający dziewczynę cierpiącą na mukowiscydozę. Żeby ratować jej życie, potrzebny jest lek, którego miesięczny koszt oscyluje wokół 80 tysięcy złotych. Dodam, że w przeciwieństwie do większości krajów Europy, w Polsce jest nierefundowany – pisał rozżalony prezenter.

Przeczytaj również:  Nowa wizja Jackowskiego. Obawia się świąt i sylwestra 2022

Zobacz również: Arnold Schwarzenegger miał wypadek samochodowy. Ranna została kobieta [WIDEO]

Zobacz również: Kasia Tusk dostała drogą torebkę. Olga Semeniuk z PiS nie kryła oburzenia

Permanentnie degradujące Polskę rządy nieudaczników i łajdaków, jak mantrę powtarzają, że ich naczelnym celem jest…

Opublikowany przez Wojciech Mann Czwartek, 20 stycznia 2022

źródło: Facebook.com, fakt.pl, plejada.pl

(Visited 1 586 times, 1 visits today)

2 KOMENTARZE

  1. Żenujący tetryk, który rozjebał Trójkę dla własnych, ciasnych interesów. Szmaciarz mówi o braku refundacji po rządach jego mocodawców. Paw na ten nalany ryj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj