propolski.pl: Flowberg IT

Według Flowberg IT cyberprzestępcy mogą atakować nie tylko infrastrukturę krytyczną państwa, ale także twojej firmy

Do ogólnokrajowej infrastruktury krytycznej zaliczamy przede wszystkim elektrownie, sieci wodociągowe czy systemy transportowe. Jednak każde przedsiębiorstwo, mniejsze lub większe, posiada elementy, które są kluczowe dla dalszego, niezakłóconego funkcjonowania firmy. Sprawdź, jak skutecznie zadbać o jej ochronę.

Walka z cyberprzestępczością jest o tyle trudna, że nie zawsze mamy świadomość, z kim walczymy. Dzisiejsza technologia pozwala na przeprowadzanie ataków z każdego miejsca na ziemi. Na szczęście można skutecznie walczyć zarówno z tzw. samotnymi wilkami, jak i również grupami zorganizowanymi.

Infrastruktura krytyczna w skali kraju to obiekty niezwykle narażone na cyberprzestępczość

Cyberataki wymierzone w infrastrukturę krytyczną mają na celu spowodowanie poważnych konsekwencji. Właśnie z tego względu jej ochrona musi być na najwyższym poziomie, a wszelkie plany techniczne — odpowiednio chronione przed dostępem osób nieuprawnionych. W odpowiedniej skali te wszystkie zasady, wraz z konsekwencjami, można przyrównać do sytuacji przedsiębiorstw.

– Choć dla każdej z organizacji strategia radzenia sobie z cyberatakiem będzie wyglądać trochę inaczej, z uwagi na specyfikę firmy, branży i danych, Veeam Software udało się opracować uniwersalne 6 elementów planu reagowania na ransomware, który znacząco zwiększa prawdopodobieństwo odzyskania danych po ataku.

– czytamy na stronie internetowej flowbergitpl.

Do rodzajów cyberataków należą choćby ataki DDoS, złośliwe oprogramowanie typu malware czy ransomware, a nawet SQL injection. Na każde z tych zagrożeń przedsiębiorstwo powinno mieć przygotowaną politykę bezpieczeństwa i sposób działania taki, jak plan reagowania na ransomware, który wdraża podczas współpracy firma Flowberg IT. Pamiętajmy, że utrata danych to najgorszy ze skutków cyberataku, jednak można jej uniknąć.

Minimalizowanie potencjalnych skutków ataku cybernetycznego można przeprowadzać na różnych poziomach. Jednym z nich jest korzystanie z zewnętrznych zasobów, jak choćby rozwiązania typu data center. W takim przypadku korzystamy z zewnętrznych usług zapobiegania i reagowania na zagrożenia, które zostały stworzone przez doświadczonych specjalistów.

Flowberg IT ostrzega przed atakami na krytyczną infrastrukturę firmową

– Zastosowane środki bezpieczeństwa, takie jak systemy monitoringu, kontrola dostępu, detekcja pożarów pomagają chronić ważne informacje przed ich utratą lub kradzieżą.

– takie wymagane środki bezpieczeństwa w data center oferuje Flowberg IT.

W zewnętrznym centrum danych możemy przechowywać pliki firmowe bez obawy ich utraty w związku z działalnością cyberprzestępczą. Jest to idealne rozwiązanie, gdy nie chcemy rezygnować z wysokich standardów bezpieczeństwa, jednak nie mamy możliwości fizycznego stworzenia data center lub nie chcemy przeznaczać środków własnych na takie przedsięwzięcie.

Już dziś zadbaj o bezpieczeństwo przedsiębiorstwa z Flowberg IT

W kontekście bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej przedsiębiorstwa nie można zapominać o kwestiach ludzkich. To właśnie błąd człowieka może spowodować lukę, którą wykorzystają cyberprzestępcy. Dlatego specjaliści z Flowberg IT zwracają uwagę na konieczność edukacji personelu na każdym poziomie.

– Zaangażowanie kierownictwa wyższego szczebla w działania operacyjne – świadomość wyższej kadry managerskiej w zakresie cyberbezpieczeństwa ma kluczowe znaczenie w skutecznym i kompleksowym wdrażaniu działań mających na celu ochronę danych i systemów

– informuje przedstawiciel firmy Flowberg IT.

Świadomość i wiedza wszystkich pracowników przedsiębiorstwa, od najniższego do najwyższego szczebla, w połączeniu z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi zapewni najlepsze rezultaty w kontekście bezpieczeństwa. Warto także pamiętać, że czasem błąd umożliwiający powstanie luki w systemie, jest z pozoru trywialny, jak choćby kliknięcie niezabezpieczonego załącznika. Takie sytuacje również mogą mieć wpływ na zagrożenie infrastruktury krytycznej firmy.

źródło: Flowberg IT

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these