W związku z pandemią wirusa COVID-19, władze kilku niemieckich landów zastanawiają się nad wprowadzeniem zakazu w komunikacji miejskiej. Tego typu obostrzenia miałyby zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa.

W Niemczech trwa twardy lockdown, który w zamierzeniu ma zmniejszyć rozprzestrzenianie się COVID-19. Zarząd transportu publicznego w niemieckim Mannheim poprosił wszystkich podróżnych, by w trakcie jazdy tramwajem lub autobusem zrezygnowali z rozmów przez telefon komórkowy.

Rezygnacja z rozmowy telefonicznej w zamkniętym pomieszczeniu zmniejsza ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa podkreślono w apelu, co podchwycono także w Monachium.

Wprowadzenie zakazu poparli związkowcy transportu komunalnego. Ich zdaniem, wielu Niemców rozmawiając przez telefon w środkach transportu publicznego nie stosuje się do zaleceń sanitarnych, często ściągając maseczkę z nosa i ust.

Niemieckie media, szukając racjonalnego uzasadnienia „nakazu milczenia”, przywołują za przykład Hiszpanię, gdzie w środkach transportu publicznego na Majorce i w Barcelonie zakazano rozmawiać z innymi pasażerami oraz przez smartfona.

Przeczytaj również: Tarczyński nie wytrzymał: „Wy uważacie, że ratowanie życia naszego rodaka jest bezcelowe?!”

źródło: RMF FM

(Visited 2 113 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Tymoszenko: „Jeśli Putin użyje taktycznej broni jądrowej, dostanie odpowiedź, po której się nie podniesie”

2 KOMENTARZE

  1. zgadza się. To już zoo-ludzkie . założyć ludziom MASKI- , zakazać się odzywać-odczłowieczyć. i wyszczepiać…wyszczepiać..wyszczepiać…..ludzie- otrząśnijcie się, zanim będzie za późno…przecież POD HASŁEM ,,dla dobra i zdrowia ogółu” niedługo będą chcieli odstrzelać kogoś…i tak malutkimi kroczkami zmierzamy do Auschwitz..tam też najpierw był zakaz korzystania z ławek w Berlinie NIEKTÓRYM..bo roznoszą zarazki i epidemie..potem zakaz kupowania w sklepach przed godziną 17- powód ten sam..i za cichym przyzwoleniem reszty narodu w danym kraju – tak można było dojść do getta, obozów i komór gazowych z przymusowymi wcześniej eksperymentalnymi szczepieniami i innymi operacjami pseudomedycznymi- ludzie- nie będźcie obojętni na zakazy i segregację pośród nas wszystkich, ..tak zaczął się Auscwitz-jak dosłownie komentuje dawny więzień w rocznicę wyzwolenia w 2020 roku-pan Marian Turski-patrz internet.- ludzie obudźcie się. -jak powiedział. bo ,,spadnie na was jakieś Auschwitz!”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj