propolski.pl: Mocne słowa Miedwiediewa

Ten typ broni gwarantuje bezpieczeństwo Rosji. Tak uważa Miedwiediew

Były prezydent Federacji Rosyjskiej Dmitrij Miedwiediew uważa, że jego kraj posiada ogromne zapasy sprzętu wojskowego, który jest doskonałym zabezpieczeniem przed atakami z „zewnątrz”.

Od początku wojny na Ukrainie w rosyjskich mediach nie brakuje scenariusza o zagrożeniu kraju przez Zachód, a dokładniej NATO. Rosyjscy komentatorzy są zdania, że Sojusz Północnoatlantycki prowadzi politykę, która ma na celu zniszczenie ich kraju i neutralizację w przyszłości.

Przekaz ten popiera z pewnością Dmitrij Miedwiediew, który nierzadko nawiązuje do siły armii rosyjskiej, grożąc przy tym innym państwom bronią atomową.

Miedwiediew o potędze Rosji

– Gdyby nie strategiczny arsenał nuklearny, zostalibyśmy rozerwani na strzępy. Nasz kraj jest ogromny i bogaty. Wszyscy patrzą i myślą, jak coś zabrać lub podzielić na części, a potem po cichu to wszystko przywłaszczyć – powiedział Miedwiediew.

Zdaniem polityka broń jądrowa jest jedyną barierą, która hamuje inne kraje przed zaatakowaniem Rosji.

– Bez względu na to, jak ostro to brzmi, to w dużej mierze powstrzymuje najgorętsze głowy, zwłaszcza w nieprzyjaznych nam sojuszach, przed podejmowaniem antyrosyjskich decyzji. Tak było, jest i będzie – zapewnił.

Miedwiediew dodał, że Rosja ma „wszystko, by zapewnić suwerenność, niepodległość, integralność terytorialną i dobrobyt całego kraju”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nowy sondaż. Sześć ugrupowań w Sejmie

źródło: DoRzeczy / wmeritum

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these