Szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow skomentował śmierć Darii Duginy, mówiąc: – Uważam, że jest to barbarzyńska zbrodnia, której nie można wybaczyć”.

Przypomnijmy, że nocą 20 sierpnia zginęła Daria Dugina, córka ideologa Kremla Aleksandra Dugina. Prawdopodobnie to on sam miał być celem ataku, jednak w ostatniej chwili zmienił zdanie i nie wsiadł do samochodu, pod którym ukryty był ładunek wybuchowy. We wtorek pochowano córkę zagorzałego zwolennika inwazji Rosji na Ukrainie.

Mocne słowa Siergieja Ławrowa

Szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow został zapytany o śmierć Duginy i sprawców tego zamachu.

– Nie potrafię osądzić, co to było: akt zastraszenia czy rozliczenie rachunków. Uważam, że jest to barbarzyńska zbrodnia, której nie można wybaczyć – podkreślił Ławrow, po czym nawiązał do śledztwa, które wciąż zajmuje służby.

– Teraz, jak rozumiem, FSB ustaliła już fakty, które są obecnie badane. Śledztwo, mam nadzieję, zostanie szybko zakończone, a na podstawie jego wyników z pewnością nie będzie litości dla organizatorów, tych, którzy zlecili zamach i jego wykonawców – zaznaczył.

Córka Aleksandra Dugina zmarła w wyniku eksplozji samochodu na autostradzie pod Moskwą. Auto, którym jechała, należało do jej ojca i to prawdopodobnie on był celem ataku. Media społecznościowe obiegły zdjęcia, na których widać płonący wrak. Inne ujęcia ukazały zrozpaczonego Dugina, który trzymał się za głowę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Najostrzejsze restrykcje dopiero przed nami? Jest komentarz Niedzielskiego

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Mam siedem żyć. Nie możecie mnie odstrzelić”. Tusk odpowiada na wpis publicysty

źródło: TASS, wprost.pl

(Visited 551 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj