propolski.pl: Rosyjscy żołnierze

Rosjanie w szoku. Nie mogli uwierzyć, jaką broń dostali [WIDEO]

Władimir Putin wydał dekret, w którym ogłosił częściową mobilizację w Rosji. W mniejszych miastach trwają łapanki mężczyzn, którzy zabierani są do komisji wojskowych. Do sieci trafia wiele nagrań, na których widać, jak to wygląda od kuchni.

Pisaliśmy szerzej o tym, jak Rosjanie pod wpływem informacji, że mają trafić na front, oddają się zabawom i upijają. Dzwonią przy tym do rodzin i robią sobie zdjęcia. Teraz sieć obiegło nagranie, na którym widać w jak kiepskim stanie jest broń, którą otrzymali.

O szczegółach informuje serwis Nexta.

– Poborowi donoszą, że wręczono im na wpół zgniłe karabiny szturmowe Kałasznikowa. Są, delikatnie mówiąc, zszokowani – czytamy w opisie filmu.

Rosjanie z poboru oglądają na filmie karabiny, które są zardzewiałe i wyglądają tak, jakby miały się rozlecieć. Nie jest jednak pewne, czy jest to docelowa broń, którą zabiorą na front, czy jedynie przeznaczona do szkolenia.

W środę rano dyktator wygłosił orędzie. Poinformował, że wprowadza w Rosji częściową mobilizację. Przyczyniło się to do ogromnej paniki w kraju, ponieważ nie wiadomo, na jakiej liczbie rekrutów się ta mobilizacja skończy.

źródło: Twitter / wmeritum.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these