Nasz kraj coraz częściej staje się obiektem ataków ze strony Rosji. Maria Zacharowa skomentowała temat polskiej prezydencji w Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. Polska sprawuje ją od 1 stycznia 2022 roku.

– Ocena działań Specjalnej Misji Monitorującej OBWE w Ukrainie dokonana przez polską prezydencję świadczy o odchodzeniu od zasad obiektywizmu i bezstronności – ogłosiła rzeczniczka rosyjskiego MSZ.

Zacharowa nie kryła pretensji o to, że Warszawa nie przestrzegała wcześniejszych ustaleń, jakie padały ze strony organizacji.

– Teraz polska prezydencja OBWE posunęła się do stwierdzenia, że bezstronność nie wchodzi w rachubę – podkreśliła.

Jak dodała, należy oddzielić stanowisko wygłaszane jako obywatele konkretnego kraju od stanowiska wygłaszanego w imieniu organizacji międzynarodowej.

– Jeśli wygłaszacie takie oświadczenia jako obywatele swojego kraju, to jest to wasza sprawa, historia osądzi wszystkich. Ale jeśli robisz to w imieniu i na rzecz organizacji międzynarodowej jako jej przewodniczący, nie masz prawa wygłaszać takich oświadczeń. I chodzi nie tylko o wypowiedzi, ale nawet takie myśli i pomysły – przyznała Rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Galopująca inflacja w Polsce. Najnowsze dane GUS przerażają

Przeczytaj również:  Dmitrij Miedwiediew próbował popełnić samobójstwo? Zostawił po sobie list pożegnalny

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rosja oskarżyła Polskę o chęć wysłania armii na Ukrainę. Jest reakcja MON

źródło: wp.pl, DoRzeczy.pl

(Visited 203 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj