Trwa wojna na linii Rosja-Ukraina. Wiele nagrań przynosi nadzieję i optymizm dla obrońców Kijowa. Rosjanom do tej pory nie udało się zająć stolicy. TVP Info opublikowało nagranie, które ma być relacją rosyjskich żołnierzy z Ukrainy.

Z tego, co słyszymy, sytuacja dla agresora nie przedstawia się najlepiej.

— To jest jakaś masakra. Wszystkie trzy bataliony, które zostały wysłane na terytorium Ukrainy, zostały zniszczone — powiedział żołnierz na nagraniu. Wiele wskazuje na to, że Rosjanie słabną i ponoszą coraz większe straty.

— Wczoraj wieczorem przyjechali Uralami i Kamazami z batalionowej grupy taktycznej. Z sześćdziesięciu osób ocalało tylko kilka. Dowódca batalionu trafił do niewoli. Dużo osób, które przyjechały z Kurska do Biełgorodu, zginęło. Dowódca 25. Brygady zginął. Trzecia kompania została zniszczona w pierwszej minucie. Zostali zmieceni z powierzchni ziemi. 95. Brygada też cała zniszczona. Tamańska dywizja także została zniszczona. Młode wojsko jest kiepsko przygotowane. Nie mają hełmów ani kamizelek. Są ubrani jak bezdomni — dodał żołnierz, wskazując na liczne braki, które mogą w decydujący sposób wpływać na jakość toczonej walki.

Zobacz również: Turcja zadała cios Rosji. Zełenski: Dziękuję mojemu przyjacielowi Erdoganowi

Zobacz również: Hit! Gruzini odmówili rosyjskiemu statkowi tankowania: „Wiosła i idi na ch..j” [WIDEO]

źródło: TVP.Info, Twitter.com

(Visited 1 143 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj