Władimir Putin 1 września przybył do obwodu kaliningradzkiego. Spotkał się wówczas m.in z dziećmi w szkole z okazji Dnia Wiedzy obchodzonego w Rosji.

Jak pisaliśmy w naszym artykule odnosząc się do wizyty Władimira Putina:

„W drugiej połowie tygodnia prezydent (Władimir Putin) będzie w Kaliningradzie, przede wszystkim w Dniu Wiedzy, 1 września. Podróż jest czasowa, ale nie tylko. Poinformujemy was” – przekazał Dmitrij Pieskow, rzecznik Kremla.

Prezydent Rosji, pojawił się w obwodzie kaliningradzkim, m.in. także ze względu na wybory gubernatora. Europa nałożyła sankcje na wiele dziedzin rosyjskiej gospodarki, a dodatkowo m.in kraje bałtyckie, w tym Polska, zamknęły przestrzeń powietrzną. Stąd też wszelkie trasy samolotów znacznie się wydłużają po wybuchu wojny. Na poniższym zdjęciu z serwisu flightradar24, widzimy jak wygląda trasa prezydenckiego samolotu. Ujmijmy to tak – trasa była wręcz unikatowa.

Jak widzimy na nagraniu opublikowanym na Twitterze, Władimir Putin rozmawiał z dziećmi w szkole.

Polityk relacjonował, że rosyjski minister edukacji powiedział mu, że dzieci w Donbasie „nie wiedzą, że istnieje most krymski”. Ponadto, dodał, że nie miały pojęcia, że dawniej Ukraina i Rosja były częścią wspólnego państwa. Dokładne tłumaczenia jego słów umieszczamy poniżej.

– Rozmawiałem wczoraj z ministrem edukacji, Siergiejem Siergiejewiczem Krawcowem który był w Doniecku i innych regionach. Wczoraj mi coś opowiedział. Otworzyłem buzię ze zdziwienia. Dzieci ze szkół, nie sądziły, że istnieje most krymski. Sądziły, że to fake. Nawet nie wiedziały, że Ukraina i Rosja były kiedyś częścią tego samego państwa – powiedział rosyjski przywódca.

Dla kontrastu widać również, jak wygląda wizyta w szkole prezydenta Ukrainy, Wołodymira Zeleńskiego. Ukraiński przywódca zdecydowanie skraca dystans do dzieci. Wydaje się być przez to bardziej naturalny, stanowi w ich oczach mniejsze zagrożenie. Tymczasem prezydent Władimir Putin reprezentuje całkiem inny model wychowawczy – stwarzając autorytet.

źródło: twitter, screenshot z filmiku. Władimir Putin
żródło: twitter C.S. Blennerhassett, Wołodymyr Zelenski w szkole.

źródło: RMF FM, Twitter, propolski.pl, YouTube

(Visited 116 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj